Laba diena, Lietuva. Nerimą kelia keturi nauji koronaviruso atvejai: jie nesusiję su jokiais židiniais

Nauji koronaviruso skaičiai: nerimą kelia tiek dalis naujų atvejų, tiek kai kurių židinių plėtimasis. Šiandien pranešta apie 19 naujų COVID-19 atvejų, tiesa, dalis jų nustatyti vakar, tik įtraukti į šiandienos statistiką. Iš viso atvejų Lietuvoje – 1752. Šiuo metu koronaviruso infekcija serga 296 žmonės, nuo jos mirė 74. Plačiau naują koronaviruso statistiką komentuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Ginreta Megelinskienė.

Paslaptingi ministro turtai: Narkevičiaus teorija kol kas kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, įklimpęs į skandalą dėl namo Trakuose renovacijos, tvirtina, kad jis tvarkytas dabar jau mirusių tėvų lėšomis. Turtus jie esą susikrovė iš atgautų žemių. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad po tėvų mirties Jaroslavas Narkevičius paveldėjo net daugiau žemės, nei šie buvo susigrąžinę. Plačiau apie naujausią LRT Tyrimų skyriaus darbą LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje pasakoja šio skyriaus žurnalistės Rūta Juknevičiūtė ir Jurgita Čeponytė.

JAV neatsisako planų dėl Grenlandijos: sostinėje vėl atidaro konsulatą. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – pokalbis apie Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kurios neatsisako planų dėl Grenlandijos – jos sostinėje vėl atidaromas JAV konsulatas. Tiesa, JAV – ne vienintelė valstybė, demonstruojanti interesą Grenlandijos klausimu. Šiame „žaidime“ dalyvauja ir Kinija, ir Rusija. Plačiau pasakoja LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Edvardas Špokas.

Dovana muziejui – 111 kaukių: jų drožėjas Užgavėnių nuotaikomis gyvena visus metus. Šiaulių „Aušros“ muziejus sulaukė netikėtų dovanų. Žinomas krašto tautodailininkas padovanojo 111 Užgavėnių kaukių. Visos kaukės skirtingos ir išraiškingos. Jų drožėjas sako visus metus gyvenantis Užgavėnių nuotaikomis ir tai yra mėgstamiausia jo šventė. Daugiau apie tai iš Šiaulių pasakoja kolegė Aina Mizgirdė, tautodailininkas Saulius Tamulis ir „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė.

Retorika keičiasi: ES pirmąsyk įvardijo Kiniją sąmoningai skleidžiant dezinformaciją Bendrijos viduje. Daugėja tyrimų ir ataskaitų apie sistemingą netikrų naujienų naudojimą politiniais tikslais. Europos Komisija paskelbė komunikatą apie dezinformaciją COVID-19 kontekste. Detaliau apie tai – iš Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorės Margaritos Šešelgytės lūpų.

Mažiesiems kauniečiams – nemokami laisvalaikio užsiėmimai: jais džiaugsis net keli tūkstančiai vaikų. Mažieji kauniečiai iki rugsėjo gali lankyti nemokamus laisvalaikio užsiėmimus, o pasibaigus mokslo metams – ir stovyklas. Skaičiuojama, kad jose šoks, dainuos, sportuos ir mokysis keli tūkstančiai vaikų. Šią savaitę prasideda ir vasaros stovyklos, skirtos vaikams, augantiems socialiai jautrioje aplinkoje. Pasakoja VšĮ „Gerumo rankos“ vadovė Gabrielė Markūnaitė ir Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Sostinėje atidaryta nauja bėgimo trasa: driekiasi net 100 kilometrų. Vilniuje pristatoma nauja bėgimo trasa – ji drieksis net 100 kilometrų aplink sostinę. Kelkimės į Karoliniškių mikrorajoną: apie naują bėgimo maršrutą pasakoja orientacininkas Vilius Aleliūnas ir „Runglorious Bastards“ bėgimo klubo vadovas Martynas Gindrėnas.

Prezidentūroje trombonas suskambo ne veltui: sostinės erdvės atsiveria kultūrai. Turbūt pasekusios laikinosios sostinės – Kauno – pavyzdžiu, Vilniaus erdvės taip pat atsiveria kultūrai. Jau atsivėrė prezidentūros kiemas, nuo šio vakaro pradedami rengti muzikos vakarai. Kaip vyksta pasiruošimas? Kas koncertuos šįvakar? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – pokalbyje su prezidento patarėju Šarūnu Radvilavičiumi. O tuomet – ir koncerto dalyvės Martynos Mišeikytės mintys bei trumpas pasirodymas.

Socialinių tinklų apžvalga: naujas keliukas, verčiamos skulptūros ir išties nublokštas filmas „Vėjo nublokšti“. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir tradicinė naujienų socialiniuose tinkluose apžvalga. Šįkart pastaroji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau