Žinios. Šalyje – 19 naujų koronaviruso atvejų: kai kur gali būti skelbiamas vietinis karantinas

Šiandien pranešta apie 19 naujų COVID-19 atvejų, tiesa, dalis jų nustatyti vakar, tik įtraukti į šiandienos statistiką. Iš viso atvejų Lietuvoje – 1752. Šiuo metu koronaviruso infekcija serga 296 žmonės, nuo jos mirė 74.

Reaguodamas į didžiausią pastarąjį mėnesį užsikrėtimų skaičių, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmeta, kad kai kuriose atskirose gyvenvietėse gali būti paskelbtas vietinis karantinas. Anot ministro, žmonių skubėjimas rengti šventes turi savo kainą. A. Veryga pabrėžia, kad poreikis saugotis išlieka.

Tiriamoje įtakingų verslo atstovų Valdo Sutkaus ir Manto Zalatoriaus galimos korupcijos byloje šiandien Specialiųjų tyrimų tarnyboje apklaustas buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Po dvi valandas trukusios apklausos R. Masiulis sakė, kad pokalbio detalių atskleisti negali, tačiau patvirtino, kad jaučiasi nukentėjęs, neatmeta, kad pats kreipsis į teismą dėl dabar jau buvusio verslo konfederacijos prezidento V. Sutkaus galimų veiksmų. STT duomenimis, V. Sutkus už kyšį galėjo bandyti sumenkinti Masiulio autoritetą.

Ramūnas Karbauskis ir dalis „valstiečių“ siūlo steigti Valstybinį plėtros banką, kuris galėtų siekti banko licencijos ir būtų prižiūrimas Lietuvos banko. Siūloma įgalioti Vyriausybę dėl to pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl techninės pagalbos. Skaičiuojama, kad jo kūrimas užtruktų metus ir kainuotų apie milijardą eurų.

Europos Sąjunga svarsto nuo liepos 1-osios vėl leisti skrydžius į trečiąsias šalis. Tuo metu Jungtinėse Valstijose koronaviruso infekcijos atvejų skaičius perkopė 2 mln. Lotynų Amerikoje mirčių skaičius perkopė 70 tūkst., tačiau didelė dalis valstybių jau svarsto apie ribojimų švelninimą.

Geriausia praėjusių metų Lietuvos lengvaatletė Živilė Vaiciukevičiūtė paskelbė apie karjeros pabaigą. Federacijos išplatintame pranešime sportininkė teigė, kad turi aiškų gyvenimo planą ir sprendimas baigti karjerą buvo gerai apgalvotas. 24-erių ėjikės pasitraukimas iš profesionalaus sporto nustebino Lengvosios atletikos federaciją. Ž. Vaiciukevičiūtė buvo pirmoji lengvaatletė, iškovojusi vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse, kai Alytuje tapo Europos sportinio ėjimo taurės nugalėtoja.

Klaipėdos teisme atversta apeliacinė byla, kurioje prašoma griežtesnės bausmės pernai gegužę nepilnametę merginą pasikėsinusiam išžaginti, išprievartavusiam ir sumušusiam jurbarkiškiui. Tauragės teismas jam skyrė lygtinę bausmę.

Dėl didelių liūčių kilus potvyniams, gelbėtojai Pietų Kinijoje nespėja į saugias vietas pergabenti žmonių. Kelios dešimtys laikomi mirusiais ar dingusiais be žinios. Evakuota apie 230 tūkst. žmonių. Liūčių sukelti potvyniai užliejo 30 turistų pamėgtų vietų, daugiau kaip tūkstantį viešbučių. Guangdongo provincijoje neatlaikiusi pakilusio vandens griuvo užtvanka ir apsėmė visą šalia esantį kaimą. Gelbėtojai skubiai evakavo 130 jo gyventojų. Dėl saugumo sumetimų didelėje dalyje regiono atjungta elektra. Potvynio vietose dirba 10 tūkst. gelbėtojų. Kinijos vyriausybė skaičiuoja, kad liūtys padarė žalos už mažiausiai pusę milijardo skaičiuojant eurais.

Lenkijos mokslininkų komanda sukūrė nuotoliniu būdu valdomą plaučių ventiliavimo aparatą. Jis turėtų padėti medikams per saugų atstumą užtikrinti tinkamą sunkių pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, gydymą.

Aukštaitijos nacionaliniame parke gyvenantys žmonės mėgina atgaivinti seną vietos tradiciją – į čia esantį Pabiržės pusiasalį nuo šiol vėl visai vasarai išplukdys ganytis karvių bandą. Dešimčiai galvijų sukurtas ir specialus plaustas. Tai ne paprastas karvių pasiganymas, o svarbi aplinkosauginė misija – tikimasi, kad rupšnodamos karvės išnaikins pusiasalyje išvešėjusią menkavertę augmeniją.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau