Labas rytas, Lietuva II d. Elektroninis sportas nūdieną: milijonines žiūrovų auditorijas lydi tokio pat dydžio prizai

Startavo projektas „Ruoškis bėgti“: kineziterapeutai demonstruoja pratimus, būtinus kūno išjudinimui. Ar jau girdėjote, kad prasidėjo projektas „Ruoškis bėgti“? Tad ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasimokysime tinkamai pasiruošti bėgimui. Tą padaryti padės minėto projekto atstovai, kineziterapeutai Eimantė Jackūnaitė ir Aurimas Navickas. Jūsų dėmesiui – paprasti, bet būtini pratimai išsijudinimui.

Nugalėti cukraus monstrą: pasak dietistės, saugių saldumynų nėra. Retą iš mūsų kasdien aplenkia mintis suvalgyti ką nors saldaus. Pasak specialistų, kasdien sunaudojama 20 proc. daugiau įvairių cukrų, nei rekomenduojama. „Saugių saldumynų nėra“, – sako dietistė Vaida Kurpienė. Kaip nugalėti saldumynų monstrą? Atsakymai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vaizdo siužete.

Esporto fenomenas: žaidėjai sutraukia milijonus žiūrovų, skaičiais neatsilieka ir prizai turnyruose. Ar gali žaidimai kompiuteriu virsti karjera, verslu ir dideliais pinigais? Panašu, kad kai kuriais atvejais tikrai gali: susidomėjimas elektroniniu sportu pasaulyje – milžiniškas. O kokią situaciją šiuo klausimu turime Lietuvoje? Pasakoja LRT žurnalistas Mindaugas Aušra ir „Timechasers“ esporto klubo įkūrėjas Julius Parnavas. Skaičiai maloniai stulbina: elektroninis sportas sutraukia milijonus žiūrovų visame pasaulyje, dydžiu neatsilieka ir prizai įvairiuose turnyruose.

Duris vėl atvėrė Claude`o Monet sodai – vieta, įkvėpusi impresionisto kūrinį „Vandens lelijos“. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Po karantino duris atvėrė tapytojo Claude`o Monet sodai. Ši vieta įkvėpė jo garsiausią kūrinį „Vandens lelijos“. Sodas įsikūręs Prancūzijos mieste Živerni – impresionistas šiame mieste ir gyveno. Paprastai jame kasmet apsilanko pusė milijono turistų.

Auksavabaliai niūriaspalviai, bet žinios džiugios: vabzdžiai vėl apsigyvens Verkių regioniniame parke. Niūriaspalviai auksavabaliai – padarėliai, kurie Verkių regioniniame parke gyveno, tačiau, deja, čia išnyko. Tiesa, yra ir džiugių žinių – šiandien šie vabalai vėl bus įkurdinti minėtoje vietoje. Niūriaspalvių auksavabalių lervutės atkeliaus iš Lietuvos zoologijos sodo. Plačiau apie šį išskirtinį įvykį pasakoja projekto vadovė Dalia Bastytė-Cseh ir Verkių regioninio parko vyr. specialistas Rokas Butkus.

Rasa Stoškuvienė ir Laura Remeikienė – „Namai, kur tebelaukia“.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau