Labas rytas, Lietuva I d. Nerimą dėl pandemijos kelia kaimynai: kurios šalys nesusitvarkė su ekstremalia situacija?

Spaudos apžvalga.

Išvykus pasidžiaugti gamta ar tiesiog išėjus pasivaikščioti tuo pačiu galima ir pasportuoti. Mankštintis gali padėti net... medžiai! Kaip – pažiūrėkime.

Baltijos jūroje anksčiau būdavo pagaunama nemažai menkių, tačiau jų žvejybą teko apriboti. Didžiąją dabartinio laimikio Baltijos jūroje dalį sudaro grundalai. Kokie dar pokyčiai pastaraisiais metais pastebėti Baltijos jūros priekrantės žuvų bendrijų būklės tyrime?

Orų prognozės: laukia tropinė naktis, o rytoj šalį skalbs galingi lietūs, perkūnijos, vietomis sulauksime krušos. Savaitgalį, regis, sulauksime gerų naujienų, nes liūtys turėtų prislobti, tačiau karščio bangos – išliks. Išsamias orų prognozes studijoje pristato Izolda Marcinonienė, LHMT vyriausioji specialistė.

Pasižvalgykime po pasaulį: šalia Didžiojo barjerinio rifo matyti šimtai tūkstančių vėžlių. Tai – didžiausia nykstančių Žaliųjų vėžlių kolonija. Mokslininkai drono užfiksuotoje medžiagoje stebi vėžlių populiaciją, o mums tai – kerintys vaizdai.

Baltijos šalyse COVID-19 jau kurį laiką yra prislopinta, tačiau nerimą kelia kai kurios kitos kaimynės, kuriose situacija nėra tokia gera. Apie tai kalbamės su LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto profesoriumi Mindaugu Stankūnu.

Lygiai prieš 27-erius metus pasaulyje pristatytas kultinis Steveno Spielbergo filmas „Juros periodo parkas“. Tai 1993-aisiais pristatyta juosta apie dinozaurų parką ir jį ištikusią nelaimę, kai gyvūnai ištrūko į laisvę. Filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo romaną.

Pasikalbėkime apie reiškinius, vykstančius Saulėje: nors dauguma apie juos nežino, procesai ten – nenutrūkstami. Apie įdomius dalykus, kurie vyksta mus šildančioje žvaigždėje pasakoja VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorė Gražina Tautvaišienė.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau