Žinios. Seime iš naujo bus pateiktas Lobistinės veiklos įstatymas

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, įklimpęs į skandalą dėl namo Trakuose renovacijos, tvirtina, kad jis tvarkytas dabar jau mirusių tėvų lėšomis. Turtus jie esą susikrovė iš atgautų žemių. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad po tėvų mirties Narkevičius paveldėjo net daugiau žemės, nei šie buvo susigrąžinę.

Seime iš naujo bus pateiktas Lobistinės veiklos įstatymas. Naują projektą registravo daugiau kaip 30 parlamentarų, daugiausiai valdantieji „valstiečiai“. Projektu siūloma įteisinti vadinamąjį kryžminį deklaravimą, kai apie vykdytą lobistinę veiklą privalo deklaruoti ir lobistai, ir su jais bendravę politikai, tarnautojai.

Lenkijos mokslininkų komanda sukūrė nuotoliniu būdu valdomą plaučių ventiliavimo aparatą. Jis turėtų padėti medikams užtikrinti tinkamą sunkių koronaviruso pacientų kvėpavimą – bet per saugų atstumą.

Apie pasitraukimą iš Portugalijos vyriausybės paskelbęs šalies finansų ministras Mário Centeno trauksis ir iš Euro zonos šalis vienijančios Eurogrupės pirmininko pareigų.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau