Gimtoji žemė. Kokius planus puoselėja ūkininkai, matydami, kad mėsos supirkimo kainos augti nežada?

Gimtoji žemė

2020.06.11 06:07

Gimtoji žemė. Kokius planus puoselėja ūkininkai, matydami, kad mėsos supirkimo kainos augti nežada?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ukmergės rajone Bastūnų kaime netoli kelio ganosi ūkininko Vytenio Rimšos mėsinių galvijų banda. Romūs herefordų ir kitų veislių mišrūnai tokie atrodo tik kol nepajunta pavojaus. Bandos vedlys – ūkininko pasididžiavimas veislinis jautis vardu Mikas. Kokius planus puoselėja ūkininkas, matydamas, kad mėsos supirkimo kainos augti nežada?

Raimondas Sunklodas ūkininkauja su broliu ir tėčiu, šeimos vyrai valdo 600 ha ūkį Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje. Augalininkystės ūkyje auginamos tradicinės kultūros, kurių būklė yra gana gera. Ūkininkas Raimondas tikina, kad ūkyje svarbų vaidmenį atlieka galinga ir naši technika.

Kai gėlininkė Eglė Gintalienė nusprendė iš laikinosios sostinės persikelti gyventi netoli Vilniaus į Melkio kaimą, pirmiausiai ji pasirūpino augalais. Ir nežinia, kam buvo sunkiau, jai ar kolekciniams augalams. Ką atsidūrusi tik už 100 km. nuo Kauno patyrė gėlininkystės ūkio savininkė? Ved. Nijolė Baronienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.