Žinios. Sutkus atsistatydino iš Verslo konfederacijos prezidento posto: esą vadovauti nebeįmanoma

Dar savaitė ir kitą trečiadienį karantinas Lietuvoje bus atšauktas. Tai šiandien nusprendė Vyriausybė. Tačiau nuo birželio 17-osios visoje šalyje liks galioti ekstremalioji padėtis.

Per vakar COVID-19 nustatytas šešiems žmonėms. Trys iš jų susiję su Kernavėje vykusia švente – pranešama, kad užsikrėtė trys šventėje dalyvavusių asmenų vaikai.

Laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Žygimantas Vaičiūnas pranešė, kad valdžia svarsto kompensuoti kas trečią į Lietuvą atvykstančių turistų naktį apgyvendinimo įstaigose.

Korupcija įtariamas Valdas Sutkus atsistatydino iš Lietuvos verslo konfederacijos prezidento pareigų. Jį šiame poste pakeitė Andrius Romanovskis. V. Sutkus teigia nesutinkantis su jam pareikštais kaltinimais, bet dėl susidariusios situacijos tinkamai vadovauti konfederacijai jam esą nebeįmanoma.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pateikė tradicinę pasaulio ekonomikos apžvalgą – jos atstovai sako, kad per daugiau nei pusę amžiaus organizacijos gyvavimo, tokio kryčio žemyn dar nėra matę. Antrąjį metų ketvirtį pasaulio BVP smuko maždaug 9 proc., kai per 2009-ųjų krizę krito mažiau nei 2 proc.

Hjustone atsisveikinta su afroamerikiečiu George`u Floydu, mirusiu dėl policijos veiksmų. Per laidotuves vyras pavadintas eiliniu broliu, kurį likimas pavertė asmenybe, paskatinusią judėjimą prieš žiaurų policijos elgesį su afroamerikiečiais.

Švedų prokurorai išsklaidė 34 m. trukusią nežinomybę dėl premjero Olofo Palme`o nužudymo. Pagrindinis įtariamasis yra Stigas Engströmas – švedas, prieštaravęs kairiųjų pažiūrų politikai, – miręs, todėl tyrimas nutrauktas.

Tarptautinės archyvų dienos proga Lietuvos centrinis valstybės archyvas supažindina su fonduose saugomais UNESCO nacionalinio sąrašo dokumentais. Per dešimt dienų visuomenei bus pristatyti dešimt filmukų apie svarbiausias dokumentinio paveldo vertybes.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau