Žinios. Kas trečia naktis apsistojusiems turistams Lietuvoje – nemokama?

Dar savaitė ir kitą trečiadienį karantinas Lietuvoje bus atšauktas. Tai šiandien nusprendė Vyriausybė. Tačiau nuo birželio 17-osios visoje šalyje liks galioti ekstremalioji padėtis.

Šiandien „Dienos temoje“ – Rasos Tapinienės pokalbis su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Per vakar COVID-19 nustatytas šešiems žmonėms. Trys iš jų susiję su Kernavėje vykusia švente – pranešama, kad užsikrėtė trys šventėje dalyvavusių asmenų vaikai.

Laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Žygimantas Vaičiūnas pranešė, kad valdžia svarsto kompensuoti kas trečią į Lietuvą atvykstančių turistų naktį apgyvendinimo įstaigose.

Akmenės rajone besilankantis Prezidentas Gitanas Nausėda sprendimą dėl ekonomikos ir inovacijų ministro žada iki kitos savaitės pradžios. Pasak prezidento, ruošiamasi arba paskirti naują ministrą, arba palikti ministerijai vadovauti šiuo metu laikinai pareigas einantį energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną.

Korupcija įtariamas Valdas Sutkus atsistatydino iš Lietuvos verslo konfederacijos prezidento pareigų. Jį šiame poste pakeitė Andrius Romanovskis. Sutkus teigia nesutinkantis su jam pareikštais kaltinimais, bet dėl susidariusios situacijos tinkamai vadovauti konfederacijai jam esą nebeįmanoma.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pateikė tradicinę pasaulio ekonomikos apžvalgą – jos atstovai sako, kad per daugiau nei pusę amžiaus organizacijos gyvavimo, tokio kryčio žemyn dar nėra matę. Antrąjį metų ketvirtį pasaulio BVP smuko maždaug 9 proc., kai per 2009-ųjų krizę krito mažiau nei 2 procentais.

Hjustone atsisveikinta su afroamerikiečiu George’u Floydu, mirusiu dėl policijos veiksmų. Per laidotuves vyras pavadintas eiliniu broliu, kurį likimas pavertė asmenybe, paskatinusią judėjimą prieš žiaurų policijos elgesį su afroamerikiečiais.

Po penktadienį Vilniuje vykusios protesto akcijos už juodaodžių teises pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Pasak generalinio policijos komisaro Renato Požėlos, baudžiamoji atsakomybė gresia susistumdyme dalyvavusiems asmenims.

Švedų prokurorai išsklaidė 34-erius metus trukusią nežinomybę dėl premjero Olofo Palme’o nužudymo. Pagrindinis įtariamasis Stigas Engströmas - švedas, prieštaravęs kairiųjų pažiūrų politikai, - miręs, todėl tyrimas nutrauktas.

Šiuo metų laiku vis daugiau ūkininkų pasėlius purškia nuo ligų, kenkėjų ir piktžolių. Didėjant preparatų paklausai, auga ir falsifikuotų trąšų rinka.

Tarptautinės archyvų dienos proga Lietuvos centrinis valstybės archyvas supažindina su fonduose saugomais UNESCO nacionalinio sąrašo dokumentais. Per dešimt dienų visuomenei bus pristatyti dešimt filmukų apie svarbiausias dokumentinio paveldo vertybes.

Jungtinėje Karalystėje karantinas paskatino gyventojus įsigyti šunį. Veisėjų teigimu, paklausa išaugo tris kartus. Tačiau visiems norintiems šuniukai nedalijami - baiminamasi, kad norą nulėmė dėl karantino nuobodžiaujantys vaikai, o jam pasibaigus augintinių bus atsisakyta.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.