Ryto allegro. Kaip po karantino atsigauna Lietuvos kultūros sostinė – Trakai?

Ryto allegro

2020.06.10 07:05

Ryto allegro. Kaip po karantino atsigauna Lietuvos kultūros sostinė – Trakai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Domanto Razausko parengtos muzikinės naujienos.

Rubrika „Mano skaitiniai“. „Šekspyro „Otelas“ ne apie pavydą, o apie kerštą. Apie gudrų šunsnukį, kuris rezga intrigas. Iš esmės – apie politiką“,– sako rašytojas Sigitas Parulskis.

Apie lietuvių baimę kalbėti netaisyklingai ir teisę laisvai reikšti mintis gimtąja kalba. Rubrikos „Kalbos rytas“ viešnia – LKI mokslo darbuotoja Jogilė Teresa Ramonaitė. Kaip po karantino atsigauna Lietuvos kultūros sostinė – Trakai? Kokia pamokas izoliacijos metu išmoko projekto organizatoriai? Pokalbis su organizatoriais –Trakų kultūros rūmų direktoriumi Edvard Keizik ir projekto koordinatoriumi Algirdu Šochu. Poilsiaujantiems Palangoje atsiveria ne tik pramogų, poilsio, laisvalaikio, sveikatingumo, bet ir kultūrinės erdvės. Palangos kurorto muziejuje naują ekspoziją, patrauksiančią istorijos gerbėjus, apžiūrėjo Česlovas Burba. „Baisiausias dalykas yra stabilumas. Kultūros paveldo apsaugos srityje situacija nesikeičia nuo Sąjūdžio pradžios, kuris ir prasidėjo nuo paveldosauginio judėjimo“, – sako žurnalistė, asociacijos „Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis“ narė Rasa Kalinauskaitė. Apie muziką iš 2016-ųjų Barry Jenkinso filmo „Mėnesiena“, kurio kūrėjai buvo apdovanoti „Oskarų“ statulėlėmis. Ved. Laima Ragėnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.