Labas rytas, Lietuva I d. Lietuva siekia deramai prisistatyti užsienio šalims – ieškoma sričių, kurios taps valstybės veidu pasaulyje

LRT TELEVIZIJOS laidą „Labas rytas, Lietuva“ šįryt pradėjo merginų duetas – Jovita Vitkauskė ir Justė Tamošaitienė, kurios apžvelgė tiek būsimus dienos orus, tiek spaudos antraštes ir publikacijas. O laidos metu išvysti buvo galima visą pulką temų.

Lietuviškasis Disneilendas – taip neretai pavadinamas šalia Molėtų įsikūręs Žalvario parkas. Tiesa, čia nerasime nei modernių sūpynių, nei spalvingų personažų. Tačiau eksponatai ne ką mažiau išskirtiniai. Ir netgi, ne vienas jų patekęs į Lietuvos rekordų knygą. Parko įkūrėjai siekia parodyti lankytojams, kaip niekam nereikalingi daiktai gali virsti neįprasčiausiais kūriniais, ne tik pramogoms, bet ir įdomioms pamokoms.

Kalendorius. Šiandien pasaulyje minima Šaltosios arbatos diena. Tai veikiausiai vienas žinomiausių vasaros gėrimų, skirtų atsigaivinti. Ar žinote, kuri šalis, manoma, sugalvojo ir išpopuliarino šaltąją arbatą?

Vasaros rytai, dienos ir vakarai bei knygos – puikus duetas, o su tinkamą kompanioną galite atrasti ir šios laidos rubrikoje, kurioje pristatomos naujausios ir įdomiausios knygos. Šį kartą 3 naujienas pristato LRT radijo kultūros laidų redaktorė Jolanta Kryževičienė. Ji rekomenduoja knygą „Apie ungurius ir žmones“, kurios niekada nebūtų pirkusi knygyne, daugybę istorijų apie aktorių Kostą Smoriginą ir „Politinį lūžį ekrane“.

Paryžiuje po karantino atsivėrė zoologijos sodas. Jis buvo uždarytas 3 mėnesius. Per šį laikotarpį gimė 62 nauji gyventojai. Sodas kviečia su jais susipažinti. Gimė pavianų, pingvinų, flamingų jaunikliai. Zoologijos sode įvesti nauji saugos reikalavimai.

George'as Floyd'as – tai žmogus, kurio vardas ir pavardė dabar yra žinoma beveik visame pasaulyje, tačiau tik dėl liūdnų pasekmių. Šio žmogaus nužudymo iššaukti protestai nuvilnijo per visą pasaulį, o padidintas dėmesys buvo juntamas tiek žiniasklaidos priemonėse, tiek valdžios pranešimuose. Prie šių protestų praėjusį penktadienį prisijungė ir Lietuva ir šalies jaunimas, kurių veiksmai sukėlė diskusijų – ar teisingai buvo siunčiama norima pasakyti žinutė? Apie tai – Žmogaus teisių centro projektų vadovė Agnė Pakšytė.

Nukeliaukite laiku į aštunto dešimtmečio pradžią. Gidas Albertas Kazlauskas kviečia pasivaikščioti po Šaltojo karo laikų bunkerį, kuris išlikęs sostinės Naujamiesčio rajono viduryje. Išgirsite šiek tiek istorijos bei autentiškų garsų, įspėjančių apie oro pavojų, pateksite į praeitį per sunkias duris.

Lietuvos ir užsienio ekspertai prisideda prie Lietuvos prisistatymo užsienyje strategijos rengimo. Ieškoma valstybės sričių, su kuriomis ateinantį dešimtmetį bus siejama komunikacija apie Lietuvą užsienyje. Kaip turėtų atrodyti Lietuvos veidas pasaulyje ir kokios klaidos buvo daromos iki šiol atskleidė Lietuvos įvaizdžio grupės vyriausioji patarėja Eglė Kudzmanienė ir „Synthesis consulting“ vyriausiasis strategas Gediminas Užkuraitis.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau