Ryto allegro. Nuo Vilniaus festivalio iki Nidos meno kolonijos

Ryto allegro

2020.06.09 07:05

Ryto allegro. Nuo Vilniaus festivalio iki Nidos meno kolonijos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dienraščių kultūros publikacijų apžvalga. Šalyje sušvelninus karantino sąlygas Klaipėdos dramos teatras pirmasis šalyje paskelbė vėl kviečiantis žiūrovus. Su Klaipėdos dramos teatro vadovu Tomu Juočiu kalbėjosi Česlovas Burba. Klasikos koncertų salių apžvalga su LRT KLASIKA vyresn. redaktore Rasa Murauskaite. Istoriko Simono Jazavitos komentaras apie totalitarizmų žalą ir pasipriešinimą režimui. Pagal Vaivos Rykštaitės knygą „Lizos butas“ Kaune sukurtas savarankiško pasivaikščiojimo maršrutas. Kotrynai Lingienei apie jį pasakoja Virginija Pranckietė.

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos lauko teritorija ėmė keisti savo pavidalą. Greta kitų tęstinių NMK projektų, laukinių augalų sodas pradėjo įgauti formą, o menininkas Žilvinas Landzbergas kuria skulptūrą viešojoje erdvėje. Didžiausio klasikinės muzikos festivalio rengėjai simboliškai pakeitė ne tik koncertų datas, bet ir Vilniaus festivalio pavadinimą, ir kelių koncertų ciklą vadina „Vilniaus festivalio mozaika“. Apie festivalio programos pokyčius ir korekcijas bei pradedamas koncertų tiesiogines transliacijas pokalbis studijoje su Lietuvos nacionalinės filharmonijos generaline direktore Rūta Prusevičiene ir muzikologe, koncertų ir transliacijų vedėja Rasa Murauskaite. Ved. Laima Ragėnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.