Žinios. Į siūlymą atšaukti karantiną reaguojama skirtingai: daliai jis jau baigėsi, kiti dar norėtų pasisaugoti

Vakar patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai. 5 jų susiję su Kernavėje ir Kalveliuose vykusiomis asmeninėmis šventėmis. Likęs vienas atvejis – įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius Lietuvoje pasiekė 1720, pasaulyje atvejų – jau daugiau nei 7 mln. Lietuvoje nuo infekcijos pasveiko 1331 žmonių, pasaulyje šis skaičius artėja prie 3,5 mln. Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 71 asmuo, pasaulyje – daugiau nei 400 tūkst.

Ekstremalių situacijų komisija siūlys Vyriausybei nuo kitos savaitės atšaukti karantiną, bet palikti ekstremalią situaciją. Komisijai vadovaujanti vidaus reikalų ministrė sako, kad bus grįžtama prie normalaus gyvenimo, tačiau tam tikrų karantino įpročių reikės nepamiršti. Tokią žinią žmonės pasitinka skirtingai: vieniems karantinas jau seniai baigėsi, kiti dar norėtų pasisaugoti.

Europoje pandemija šiuo metu kontroliuojama, daug žemyno valstybių švelnina karantiną, bet nerimą ir toliau kelia Pietų Amerika. Blogiausia padėtis išlieka Brazilijoje, pagal atvejų skaičių šalis yra antra pasaulyje, pagal mirčių – trečia.

Labiausiai COVID-19 paveiktų šalių penketuke esanti Jungtinė Karalystė nusprendė įsileisti žmones iš kitų šalių, tačiau kol kas visiems atvykusiems bus taikoma 14 d. saviizoliacija. Tokį vyriausybės sprendimą kritikuoja kelionių bendrovės – esą, saugodamasi nuo šalių, kur pandemija suvaldyta, valdžia įrodo, kad veikia be strategijos.

Po kelių savaičių Europos Sąjungos lyderiai vėl tarsis dėl ateinančių septynerių metų Bendrijos biudžeto ir dėl pandemijos sukurto Europos atsigavimo fondo. Lietuvos poziciją šiandien prezidentas Gitanas Nausėda aptarė su dalimi ministrų. Finansų ir užsienio reikalų ministrų teigimu, krizės atsigavimo fondo lėšos Lietuvą tenkina, tačiau septynerių metų biudžetą jie kritikuoja.

Vilniaus greitosios pagalbos stoties medikai skundžiasi, kad savo serveryje nebeturi pacientų duomenų. Informacija apie jų ankstesnius negalavimus, lėtines ligas perkelta kitur. Situaciją tyrę kibernetinio saugumo ekspertai ir duomenų inspekcija sutinka – perkeliant duomenis galėjo būti padaryta pažeidimų, neaišku, ar asmens duomenys neatsidūrė pas trečiuosius asmenis.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atnaujino žurnalistų bylą prieš Vyriausybės kanceliariją dėl ištrinto Vyriausybės pasitarimo garso įrašo. Žemesnės instancijos teismas žurnalistų skundą buvo atmetęs.

Jungtinėse Valstijose pamažu rimstant protestams, Mineapolio – miesto, kuriame neramumai ir prasidėjo, taryba balsavo už tai, kad būtų išardytas vietos policijos departamentas, o viešąją tvarką užtikrintų naujas saugumo modelis.

Audringi orai vakar buvo ne tik dalyje Lietuvos, bet ir kitur Europoje, o Šiaurės rytų Čekijoje ir Pietų Lenkijoje sukėlė net potvynius. Dalyje Čekijos prilijo daugiau nei metrą, miestų gatvėmis nusidriekė purvino vandens upės. Žuvo moteris, dar viena laikoma dingusia. Ugniagesiai praneša iš skęstančių namų ir mašinų išgelbėję 36 žmones. Dideli nuostoliai skaičiuojami ir Lenkijos pietuose: stiprus vėjas plėšė namų stogus, gelbėtojai kviesti tūkstantį kartų. Be elektros buvo likę beveik 45 tūkst. Lenkijos gyventojų.

Sportas. Sunkią traumą patyrusiam futbolininkui Pauliui Golubickui sėkmingai atlikta operacija.

Vienas didžiausių šalies bėgimų – Kauno maratonas – šiemet vyko nuotoliniu būdu.

Vilniaus „Ryto“ klubas toliau tęsia vyriausiojo trenerio paieškas. Skelbiama, kad sostinės klubo vairą netrukus gali perimti nemažą patirtį spėjęs sukaupti lietuvis Donaldas Kairys.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau