Laba diena, Lietuva. Karantinas (ne)bus pratęstas: kodėl negalime užmigti ant laurų?

Birželio 8-osios „Laba diena, Lietuva“ transliacija prasideda pokalbiu apie karantino sąlygas Lietuvoje. Laukiamas galutinis Vyriausybės sprendimas dėl karantino pratęsimo. Remiantis naujausia informacija, užfiksuoti nauji 6 užsikrėtimo atvejai. Pokalbis su Ginreta Megelinskiene, Visuomenės sveikatos centro atstove. Ko galima tikėtis ir kaip šalyje mažinti esamus ligos židinius?

Uodus bei erkes ir jų platinamas ligas tiriantys mokslininkai įspėja, kad šylant klimatui jų daugėja. Taip pat atrasta nauja Lietuvoje erkių rūšis, kuri iki šiol buvo aptinkama tik Pietų Lenkijoje. Šiltesnis oras ir didesnė drėgmė leidžia sparčiau veistis ir uodams. Kokius erkių ir uodų keliamus pavojus pavyko nustatyti molekulinius tyrimus atliekantiems mokslininkams, domėjosi Kristina Karlonė.

Vokietijoje didžiausia rinka – automobilių pramonė. Apie tai, kaip nukentėjo transporto priemonių gamintojai ir visa šalies ekonomika, o taip pat, kaip ji paveikė likusią Europos dalį – pokalbis studijoje su LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktoriumi Justinu Vainilavičiumi.

Tęsiasi projektas „LRT ieško sprendimų“. Ekspertai perspėja, jei rudenį kilus antrai COVID-19 bangai rinkėjai nesijaus saugūs, per Seimo rinkimus aktyvumas bus rekordiškai mažas. Todėl koronavirusui jaukiant rinkimus, Pietų Korėja gali tapti pavyzdžiu, kaip surengti demokratiškus rinkimus pandemijos sąlygomis. Būtina mokytis ir nekartoti kaimyninės Lenkijos klaidų, kur dėl pandemijos ir politikų rietenų rinkimai neįvyko.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), pirmadienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs žurnalistų ir Lietuvos žurnalistų sąjungos apeliacinį skundą, nutarė atnaujinti bylos nagrinėjimą iš esmės ir atidėti bylos nagrinėjimą, bei pasiūlyti pareiškėjams, atsakovui ir trečiajam suinteresuotam asmeniui Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki 2020 m. liepos 8 d. pateikti LVAT papildomus įrodymus, rašoma pranešime. Pokalbis su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi.

JAV sprendimas išvesti beveik 10 tūkst. karių iš Vokietijos: kodėl? Politologo, Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos komentaras apie esamą politinę situaciją Europoje.

Ramūs pokalbiai apie verslą mažame miestelyje. Trys moterys ir trys jų kuriami verslai. Vlada, Ilona ir Laura vaizduotės nestokoja. Supratusios, kad gyvenant provincijoje darbo vietos niekas nepasiūlys, susikūrė veiklą pačios. Moterys lanksčiai reaguoja į vietos gyventojų poreikius ir kintančias sąlygas. Kiekviena jų patars, esant poreikiui, pristatys kuriamus produktus į namus ir garantuos, kad gavote kokybišką, šviežią ir pagamintą su daug meilės.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau