Pasaulio laikas. Ar JAV kariuomenė malšins protestus?

Pasaulio laikas

2020.06.07 12:10

Pasaulio laikas. Ar JAV kariuomenė malšins protestus?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

JAV tęsiantis protestams priešinstitucinę rasinę diskriminaciją ir policijos žiaurumą, toliau plinta vaizdo įrašai apie pareigūnų brutualumą, malšinant protestus. O Donaldas Trumpas pagrąsino į gatves pasiųsti kariuomenę. Tai reiškia – panaudoti karines pajėgas prieš savo šalies piliečius. Apžvalgininkai, kariuomenės atstovai ir buvę aukšto rango karininkai tokius norus kritikuoja. Nerimą kelia ir prezidento bandymai pasinaudoti kariuomene, siekiantasmeniniųpolitinių tikslų.

Po kelius mėnesius trukusios politinės krizės, Kosove patvirtinta nauja vyriausybė, kuriai vadovaus centro dešinės partija „Kosovo demokratinė lyga“ ir premjeras Avdullah Hoti. Jis žada tęsti dabar įstrigusias derybas su Serbija. Derybų situacija komplikuota, o pasak apžvalgininkų, tvaraus susitarimo galima tikėtis tik tuo atveju, jei dialogą medijuos JAV ir ES kartu, kurios turi skirtingas pozicijas dėl teritorijų apsikeitimo.

Nors pasaulinė koronaviruso krizė turi nedidelį poveikį Afrikos Sahelio regionui, pastaruoju metu čia netrūksta kitų iššūkių dėl saugumo. Viename skurdžiausių Afrikos regionų veikiančios džihadistų grupuotės naudojasi pandemija ir stiprina atakas. Tarptautinės organizacijos ragina visas su teroristais kovojančias pajėgas sustiprinti bendradarbiavimą. Kritikai sako, kad tai nepadeda išspręsti įsisenėjusių konfliktų.

Ved. Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Savaitės užsienio įvykių apžvalga per 25 minutes - apie tai, kas svarbu, įdomu ar negirdėta. Pokalbiai su ekspertais, analizė, vertinimai ir žvilgsnis į svarbias, tačiau nepastebėtas temas.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio laikas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.