Žinios. Nauji koronaviruso atvejai: mažiausiai 9 žmonės užsikrėtė per privačias šventes

Vakarų pasaulio laukia didžiausias ekonomikos nuosmukis naujųjų laikų istorijoje, gilesnis už 2008 m. krizę, prognozuoja Lietuvos bankas. Vis dėlto prognozės Lietuvos ekonomikai ne tokios tamsios: Lietuvos banko bazinė prognozė optimistiškesnė nei kovo pabaigoje. Tąkart Lietuvos ekonomikai šiais metais prognozuotas didesnis nei 11 proc. nuosmukis, dabar – 9,7 proc.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad su dabar įtariamuoju Valdu Sutkumi ypatingų ryšių nepalaikė, bendravimo akis į akį neturėjo, todėl esą jokio spaudimo nepatyrė. G. Nausėdos teigimu, net ir likus savaitei iki sulaikymo, kai V. Sutkus su kitų asociacijų vadovais lankėsi prezidentūroje, prezidentas nebuvo įspėtas ir nežinojo, kad specialiosios tarnybos atlieka tyrimą. Apie teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos prezidentas tikina sužinojęs sulaikymo išvakarėse.

Lietuvoje fiksuojamas naujas užsikrėtimų koronavirusu atvejų šuolis. Be trijų įvežtinių, mažiausiai 9 žmonės užsikrėtė per privačias šventes. Naujausias atvejis – Kernavėje. Po privačiame name vykusios šventės COVID-19 nustatytas 2 asmenims, iš viso pobūvyje dalyvavo 8 žmonės. Tuo metu mažiausiai 7 užsikrėtimai fiksuoti po savaitgalį Vilniaus rajone vykusio gimtadienio. Šventėje iš viso dalyvavo 15 žmonių. Pirminiais duomenimis, iš viso su infekuotaisiais sąlytį turėjusių žmonių skaičius gali siekti 50 ir daugiau. Vienas iš susirgusiųjų yra Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės darbuotojas.

Šiuo metu penkiose privačiose laboratorijose galima atlikti mokamus tyrimus koronaviruso infekcijai nustatyti. Tyrimo kaina svyruoja maždaug 60–70 eurų, ją nustato pačios laboratorijos ir išsitirti jokio siuntimo nereikia. Pasak laboratorijų, norinčių išsitirti už pinigus antplūdžio nėra. Vis daugiau darbdavių kreipiasi ir užsako tyrimus darbuotojams, norintiems po karantino grįžti į darbą.

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai tariasi dėl koordinuoto Bendrijos sienų atidarymo. Europos Komisija ragina valstybes nares visus vidinių sienų apribojimus ir patikrinimus panaikinti iki birželio pabaigos, atsižvelgiant į tai, kad koronaviruso padėtis daugelyje šalių „sparčiai gerėja“. Kitą savaitę Lenkija žada atkurti laisvą judėjimą su Baltijos šalimis.

Dėl pasikėsinimo nunuodyti skandalo Čekija iš šalies išsiunčia du rusų diplomatus.

George`as Floydas tapo „rasizmo pandemijos“ auka, sako jo šeimos advokatas. Mineapolyje prasidėjo šešias dienas trijose valstijose vyksiantis atsisveikinimas su G. Floydu, kurio mirtis policijos rankose įžiebė masinius protestus. Protestai tęsiasi daugiausiai taikiai, bet kai kur pastebimas ir brutalumas. Įspėjame, kad siužete bus rodomi sukrėsti galintys vaizdai.

Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier sako, kad reikšmingo progreso derybose su Jungtine Karalyste nepasiekta, nes Londonas nesilaiko „Brexit“ skyrybų sutarties. Esą britų derybininkai siekia atsikratyti kai kurių įsipareigojimų, po kuriais politinėje deklaracijoje su Bendrijos narėmis pasirašė britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas. Londonas sako, kad progresas po jau ketvirtųjų nuotoliniu būdu surengtų derybų yra „ribotas“ ir ragina abi puses susitelkti bei dirbti greičiau.

Dzūkijos, o vėliau ir Kuršių Nerijos miškuose biologiniu preparatu naikinami pušų spyglius graužiantys kenkėjai – verpikai vienuoliai. Bus nupurkšta beveik 6 tūkst. hektarų kenkėjų pažeistų plotų. Lankytis miškuose, kai vyksta purškimo darbai iš oro, draudžiama.

Sportas. Metų pradžioje 9 mln. eurų biudžetą pristačiusi Lietuvos futbolo federacija paskelbė, kad veršis diržus.

Savaitės pradžioje Lietuvos krepšinio federacija pranešė vyrų rinktinės kandidatams surengsianti treniruočių stovyklą Palangoje.

Kauno „Žalgirio“ klubas pristatė antrąjį naujoką. Po puikaus sezono Panevėžio „Lietkabelyje“ Tomas Dimša pagaliau sulaukė kvietimo sugrįžti į Lietuvos čempionų ekipą.

NBA lygos klubų vadovai balsavo už komisaro Adamo Silverio pasiūlytą sezono pratęsimo planą.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau