Laba diena, Lietuva. COVID-19 žemėlapis: Brazilijoje – rekordiniai mirčių skaičiai, Peru – abejonių kelianti statistika

Politologės Rimos Urbonaitės komentaras. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija priėmė sprendimą tyrime, kuriuo aiškintasi, ar privatūs premjero Sauliaus Skvernelio interesai turėjo įtakos sprendžiant dėl finansavimo skyrimo Upės gatvės, šalia kurios jis gyvena, asfaltavimui. VTEK Tyrimų skyrius pasiūlė tyrimą dėl S. Skvernelio galimo nusižengimo nutraukti. Apie šią aktualiją ir kitus įvykius Lietuvos politikoje – politologės Rimos Urbonaitės komentare.

Visuomenininkai – prieš Astravo AE. Daugiau nei pusantro šimto visuomenininkų, tarp kurių politikai, istorikai, pedagogai, kūrėjai, pramogų pasaulio atstovai kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, ragindami neatidėliojant įgyvendinti gegužės 5 dieną Seimo priimtą rezoliuciją. Pasirašiusieji prašo siekti, kad visuose būsimuose Europos Sąjungos susitarimuose ir sprendimuose dėl Baltarusijos atominės elektrinės būtų palaikoma Lietuvos principinė pozicija dėl elektros iš Astravo jėgainės nepatekimo į Europos Sąjungos valstybių narių rinkas. Keli visuomeninai dalijasi mintimis, kodėl jų parašas atsirado šiame kreipimesi.

Pandemijos žemėlapis. Nors Europoje koronaviruso pandemija prislopo, kai kuriose pasaulio šalyse virusas vis dar kelia nemažai problemų. „Laba diena, Lietuva“ studijoje – LRT žurnalistė Živilė Raškauskaitė. Ji žiūrovams pristatys COVID-19 žemėlapį bei papasakos, kokios šalys, regionai nuo šio viruso vis dar kenčia.

Klaipėdos gelbėtojų mokymai. Klaipėdos gelbėtojai kitą penktadienį pradės budėti paplūdimiuose. Komanda jau sukomplektuota, bet pusė jos – naujokai. Šiandien gelbėtojai savo jėgas išbandė praktiškai: mokėsi gaivinti skęstančiuosius ir padėti susižalojusiems poilsiautojams.

Pandemija. Vieni nuskurdo, kiti – pralobo. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – žurnalistė Jurgita Čeponytė. Ji kartu su laidos vedėja Guoda Pečiulytė aptars, kaip pandemija paveikė ekonomiką. Pokalbio tema: kas pandemijos metu nuskurdo, o kas – pralobo?

V. Adamkui – Lenkijos apdovanojimas. Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui Lenkijos įvertinimas – lėktuvo katastrofoje žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio garbei įsteigtas Prometėjaus apdovanojimas. Jį Adamkui už indėlį į užsienio politiką skyrė Lecho Kaczynskio brolis dvynys Jaroslavas Kaczynskis. Pernai apdovanojimas skirtas dabartiniam Lenkijos prezidentui A. Dudai. Apie Lietuvos ir Lenkijos santykių praeitį ir ateitį – reporterio Augustino Šemelio pokalbis su apdovanotuoju prezidentu Valdu Adamkumi.

Tęsiasi vaistų nuo koronaviruso paieškos. „Laba diena, Lietuva“ laidoje – pokalbis su Vilniaus universiteto profesore Aurelija Žvirbliene. Pasaulis vis dar ieško vaistų, vakcinos nuo koronaviruso. Nors būta įvairių spekuliacijų dėl preparatų, galinčių padėti, laidos pašnekovė sako, kad vaistas iki šiol neišrastas.

Žvejai išbando naujas žuvų gaudykles. Kviečiame plaukti į jūrą. Mūsų kolegos Šventojoje išplaukė kartu su priekrantės žvejais, kurie išbando naująsias žuvų gaudykles. Gaudyklės – eksperimentinės, į jas patenka žuvys, bet negali patekti ruoniai. Šie ne tik suėda žvejų laimikį, bet ir suplėšo tinklus.

Birštono centras uždarytas motociklams. Birštono valdžia, uždraudusi baikeriams įvažiuoti į kurorto centrą, kiek švelnina draudimus – leidžia motociklus palikti dar keliose vietose, tačiau draudimų naikinti neplanuoja. Esą motociklininkai kėlė triukšmą, ypač vakarais, nesilaikydavo kelių eismo taisyklių. Baikeriai viliasi, kad jiems pavyks perkalbėti valdžią.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau