Žinios. George`as Floydas tapo „rasizmo pandemijos“ auka, sako jo šeimos advokatas

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad su dabar įtariamuoju Valdu Sutkumi ypatingų ryšių nepalaikė, bendravimo akis į akį neturėjo, todėl esą jokio spaudimo nepatyrė. G. Nausėdos teigimu, net ir likus savaitei iki sulaikymo, kai V. Sutkus su kitų asociacijų vadovais lankėsi prezidentūroje, prezidentas nebuvo įspėtas ir nežinojo, kad specialiosios tarnybos atlieka tyrimą. Apie teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos prezidentas tikina sužinojęs sulaikymo išvakarėse.

Pastarąją parą Lietuvoje užfiksuoti 7 nauji koronaviruso atvejai. Iš jų 4 užsikrėtė per gimtadienio šventę Vilniaus apskrityje, kur sąlytį su užsikrėtusiuoju, anot Visuomenės sveikatos centro, iš viso turėjo 15 žmonių. Vienas iš susirgusiųjų yra Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės darbuotojas. Taip pat patvirtinti ir įvežtiniai atvejai Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse. Dar vienas atvejis nustatytas Marijampolės apskrityje, kol kas nėra aišku, ar tai įvežtinis atvejis. Šiuo metu aiškinamasi, kokius kontaktus turėjo užsikrėtusieji. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 1694 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Vis dar serga kiek daugiau nei 300 asmenų, o su COVID-19 siejamų mirčių skaičius išlieka 71.

Vakarų pasaulio laukia didžiausias ekonomikos nuosmukis naujųjų laikų istorijoje, gilesnis už 2008 m. krizę, prognozuoja Lietuvos bankas. Vis dėlto prognozės Lietuvos ekonomikai ne tokios tamsios: Lietuvos banko bazinė prognozė optimistiškesnė nei kovo pabaigoje. Tąkart Lietuvos ekonomikai šiais metais prognozuotas didesnis nei 11 proc. nuosmukis, dabar – 9,7 proc.

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai tariasi dėl koordinuoto Bendrijos sienų atidarymo. Europos Komisija ragina valstybes nares visus vidinių sienų apribojimus ir patikrinimus panaikinti iki birželio pabaigos, atsižvelgiant į tai, kad koronaviruso padėtis daugelyje šalių „sparčiai gerėja“. Kitą savaitę Lenkija žada atkurti laisvą judėjimą su Baltijos šalimis.

Dėl pasikėsinimo nunuodyti skandalo Čekija iš šalies išsiunčia du rusų diplomatus.

George`as Floydas tapo „rasizmo pandemijos“ auka, sako jo šeimos advokatas. Mineapolyje prasidėjo šešias dienas trijose valstijose vyksiantis atsisveikinimas su G. Floydu, kurio mirtis policijos rankose įžiebė masinius protestus. Protestai tęsiasi daugiausiai taikiai, bet kai kur pastebimas ir brutalumas. Įspėjame, kad siužete bus rodomi sukrėsti galintys vaizdai.

Darbą atnaujina kino teatrai. Lietuvoje šiandien veikia jau keturi: Vilniuje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Gargžduose. Tiesa, kol kas pažiūrėti filmo ateina vos vienas kitas žmogus. Veiklą pradėję kino teatrai tikisi, kad žmonės po truputį sugrįš į kino sales.

Pradėtas įgyvendinti projektas, kai beveik 30 Lietuvoje gyvenančių stumbrų bus perkelti gyventi iš Kėdainių ir Panevėžio rajonų į Dzūkijos nacionalinį parką. Į Lietuvos pietus dabar stumbrai atklysta tik iš Lenkijos ir Baltarusijos.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau