Kosmoso departamentas. „Amerikos balsas“ ir Amerikos raketos

Kosmoso departamentas

2020.06.05 11:05

Kosmoso departamentas. „Amerikos balsas“ ir Amerikos raketos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kas ir kodėl klausė „Amerikos balso“ ir kitų užsienio radijo stočių? Kaip klausytojai vertino laidas? O kaip sovietų vykdomą politiką? Atsakymų į šiuos klausimus dar Šaltojo karo metais ieškojo ir JAV radijų vadovybės. Daugelį atsakymų sužinojo, kelis dešimtmečius vykdydama Sovietų Sąjungos turistų, keliaujančių į Vakarų šalis, apklausas. Apie tai, kaip apklausos buvo vykdomos ir ką pavyko išsiaiškinti, pasakoja VU istorijos fakulteto istorikė dr. Inga Arlauskaitė-Zakšauskienė.

Istorinis įvykis kosminių skrydžių istorijoje: JAV įmonės „SpaceX“ sukurta raketa ir erdvėlaivis sėkmingai nuskraidino du amerikiečių astronautus į Tarptautinę kosminę stotį. Tai – pirmas kartas, kai tą padaryti pavyko ne valstybinei, o privačiai kompanijai. Tai reiškia, kad po ilgos pertraukos JAV astronautai į kosmosą galės kilti ne iš Rusijos, bet iš savo šalies – ir taip sutaupys dešimtis milijonų dolerių. Pašnekovas – VGTU Aeronautikos inžinerijos katedros docentas dr. Domantas Bručas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.