Labas rytas, Lietuva I d. Per Lietuvą – savadarbiu plaustu: lietuviai ne tik metė sau iššūkį, bet pakeliui nuo šiukšlių tvarko ir upių salas

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – pirmasis 2020-ųjų vasaros penktadienis, kurį iš pačio ryto drauge su Jumis pasitiko Justė Tamošaitienė ir Ignas Andriukevičius. Laidoje – ir smagios, ir reikalingos temos, tad prie jų keliauja tiesiai po spaudos apžvalgos.

Karantinas smarkiai pakoregavo globos įstaigų gyvenimą. Sunkiausia ryšį su artimaisiais praradusiems senoliams. Kai kurie giminaičių nematė kelis mėnesius, kiti –net metus. Praskaidrinti Šiaulių regiono senelių namų gyventojų nuotaiką bando vienas muzikantas. Jis nemokamai koncertuoja po globos įstaigų langais ir ragina jo pavyzdžiu pasekti kitus atlikėjus.

Gatvėje akys nukreiptos ne į aplinką, o į mobilųjį telefoną. Pažįstamas vaizdas? Gatvėje žiūrėdamas tik į telefoną gali ne tik susižeisti pats, bet ir sužeisti kitą. Vienas Japonijos miestas pareiškė: „Gana!“, todėl ketina uždrausti gatvėje žiūrėti į mobilųjį telefoną. Reportaže išvyskite, ką apie tai mano Jamato miesto gyventojai.

Lietuvių keliautojai visame pasaulyje pasižymi ištverme, noru pamatyti kuo daugiau ir išradingumu. Pastarojo netrūksta ir planus pakoregavus karantinui, tai atsiveria puikios galimybės keliauti Lietuvoje. Keliautojas Mark Gurskij su savo bendražygiais nusprendė visą Lietuvą perplaukti ir tai padaryti ne bet kaip, o su savadarbiu plaustu. Keliautojas teigia, kad tai yra nelengvas iššūkis, tačiau visa ekspedicija turi ir dar vieną kilnų tikslą – upių salose lietuviai siekia surinkti kuo daugiau šiukšlių ir taip pravalyti savo šalies gamtą.

„Vienam šiukšlės, kitam – lobis“, – sako britai. Mianmaro gyventojai sugalvojo organines šiukšles paversti trąša. Kartu su komanda vietinis vyras Aung Soe kompostuoja atliekas. Patirties jis sėmėsi už užsienio nevyriausybinių organizacijų. Čia kasmet išmetama iki 2,5 tonos šiukšlių.

Vyriausybei patvirtinus 5G ryšio plėtrą Lietuvoje, pasigirsta ir įvairiausių diskusijų apie galimą žalą sveikatai, ir apie būsimą naudą. Tačiau kaip tai paveiks plačiai aptariamą dirbtinį intelektą? Duomenų mokslininkas Marius Vileiniškis sako, kad dirbtinis intelektas godus duomenims, todėl 5G ryšys turėtų paskatinti tam tikrus pagreitinimus.

Japonijoje duris po karantino atvėrė teminis restoranas. Čia darbuotojai persirengę palaikymo šokėjais. Lankytojams prie stalo kompaniją palaiko manekenai. Taip siekiama priminti apie fizinį atstumą. Kartu siekiama, kad vienišiems lankytojams nebūtų liūdna.

„Kalendoriaus“ rubrikoje – štai toks klausimas: prieš 19 metų šią dieną su pirmuoju albumu „Songs in A Minor“ debiutavo amerikiečių ritmenbliuzo atlikėja. Ar žinote, kas ji?

Darbo pokalbiai – streso ir riboto laiko pasirodyti mišinys, kuriam dažnas ruošiasi savais būdais, siekdamas sudaryti apie save kuo geresnį įvaizdį. Pristatyti savo gebėjimus ir talentus, ar įtikinti, kad esi geresnis, nei gali parodyti per trumpą laiko tarpą, gali būti sunku ir darbo pokalbio metu mus ištinka viena ar kita klaida. Apie tokias klaidas ir tai, kodėl kai kuriems tos keliolika minučių garantuoja darbo vietą – pokalbis su „CV Online“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė.

Ved. Ignas Andriukevičius.