Žinios. Koronavirusu užsikrėtė „Humanos“ darbuotoja: nustatyta daugiau nei 60 kontaktavusių asmenų

Šalies vadovai reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems ir visai Lietuvos teatro bendruomenei dėl teatro ir kino aktoriaus Gedimino Girdvainio mirties. Jam buvo 76-eri. Atsisveikinimas su aktoriumi šeštadienį nuo 10 val iki sekmadienio 14 val. Mažajame teatre. Laidotuvės – Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nutraukė tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio. Etikos sargai nusprendė, kad nėra duomenų, jog S. Skvernelis žinojo, kad jo vadovaujamos vyriausybės skirti pinigai atiteks asfaltuotai Upės gatvei Vilniaus rajone, šalia kurios jis gyvena. Premjeras sako, kad džiaugiasi teisiniu situacijos įvertinimu, bet, jo teigimu, reputacijos žala kaip politikui jau padaryta.

Korupcijos byloje apklaustas Lietuvos bankų asociacijos vadovas Mantas Zalatorius. Jis sakė, kad jokių nusikaltimų nepadarė. Prekyba poveikiu kaltinamo M. Zalatoriaus advokatas aiškino, kad dažnai teisėtas lobizmas painiojamas su korupcija. Tuo metu prezidentūra korupcijos skandalo įkarštyje teikia savo Korupcijos prevencijos įstatymo pataisas.

Per praėjusią parą patvirtinus 3 naujus užsikrėtimo atvejus, Lietuvoje iš viso registruotų COVID-19 atvejų 1687. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, vienas iš asmenų, užsikrėtusių pastarąją parą, parduotuvės „Humana“, esančios Kibirkšties g., darbuotojas, nustatyta daugiau nei 60 kontaktavusių asmenų. Pasaulyje užsikrėtusiųjų daugiau nei 6 mln. 60 tūkst. Pasveikusių nuo koronaviruso Lietuvoje 1273, pasaulyje daugiau nei 3 mln. 193 tūkst. Nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 71 žmogus, pasaulyje mirčių daugiau nei 388 tūkst.

Seimas įteisino subsidijas į prastovas išleistų 60-metį perkopusių žmonių darbo vietai – valstybė dengs visą arba dalį jų algos. Valdančiųjų teigimu, taip norima sustabdyti pensijos link artėjančių darbuotojų atleidimus. Opozicijos atstovai sako, kad atleidimų kaip tik padaugės, tik vėliau – pasibaigus subsidijavimui.

Europos centrinis bankas nurodė, kad Seimas negali mažinti Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko atlyginimo. Jį mažinti siūlė parlamentaras Kęstutis Glaveckas, nes, anot jo, net prezidento alga Lietuvoje perpus mažesnė nei Lietuvos banko vadovo, kuri siekia daugiau nei 11 tūkst. eurų prieš mokesčius.

Jungtinėse Valstijose protestuotojai sveikino Minesotos generalinio prokuroro sprendimą sugriežtinti kaltinimus policijos pareigūnui, kuris suimdamas George`ą Floydą keliu spaudė jam kaklą, jis apkaltintas dėl antrojo laipsnio žmogžudystės, gresia griežtesnė bausmė. Kaltinimai pareikšti dar trims susidūrime dalyvavusiems policininkams. Vakar protestai – nuo Niujorko iki Los Andželo – buvo daugiausia ramūs. Po to, kai gynybos sekretorius Markas Esperas pareiškė nepritaręs Donaldo Trumpo raginimui pasitelkti ginkluotąsias pajėgas protestams raminti, spaudimą prezidentui dar sustiprino buvęs Pentagono vadovas. Jimas Mattisas apkaltino prezidentą mėginant suskaldyti Ameriką ir neužtikrinant „brandžios lyderystės“.

Šiemet ugniagesiams gelbėtojams jau teko iš vandens ištraukti 45 skenduolius. Specialistai spėja, kad šią vasarą, kai dauguma atostogas leis Lietuvoje, nelaimių vandenyje gali būti gerokai daugiau, žuvusiųjų taip pat. Dažniausiai nelaimę lemia nesaugus žmonių elgesys ir alkoholis.

Sportas. Kaune gimęs ir augęs, bet į Kanadą persikėlęs Ignas Brazdeikis užtikrintai siekia Lietuvos pilietybės ir teisės žaisti šalies krepšinio rinktinėje.

Nors Lietuvos krepšinio čempionatas buvo nutrauktas dar kovo viduryje, vasarą krepšinio netrūks. Šiandien pristatytas trys prieš tris krepšinio turnyras, kuris liepos savaitgaliais vyks Palangoje. FIBA šiam turnyrui suteiks oficialių varžybų statusą. Krepšinio federacija džiaugiasi olimpinės sportinės šakos augimu Lietuvoje.

Prieš beveik trejus metus įkurtos Nacionalinės sportininkų asociacijos vadovas, penkiakovininkas Justinas Kinderis sako, kad organizacija vis dar bando įsitvirtinti Lietuvos sporto sistemoje, tačiau ledai po truputį juda – asociacija kovą tapo daugiau nei 25 tūkst. sportininkų subūrusios „Europos profesionalių sportininkų“ asociacijos nare, sportininkų atstovas yra pakviestas į Nacionalinę sporto tarybą.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau