Laba diena, Lietuva. Kolegos prisimena išėjusį Gediminą Girdvainį: jis buvo gyvenimas ir epocha

Birželio 4 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių dienos aktualijų apžvalga. Šįkart ji – su Jovita Vitkauske.

Eglė Gabrėnaitė prisimena Gediminą Girdvainį: jis buvo be galo jautrus, bet to niekada neparodydavo. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie vakar išėjusį teatro ir kino aktorių Gediminą Girdvainį. Jį prisimena kolegė Eglė Gabrėnaitė. Aktorės teigimu, G. Girdvainis turėjo be galo jautrų žvilgsnį, bet to niekada neparodydavo. E. Gabrėnaitė aktoriaus tragikomišku nevadina – pasak jos, jis galėjo būti visoks.

Kirilas Glušajevas: matydamas Gediminą Girdvainį žinojai – čia sėdi epocha ir gyvenimas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ birželio 3 d. mirusį teatro ir kino aktorių Gediminą Girdvainį prisimena ir teatro režisierius, aktorius Kirilas Glušajevas, taip pat ir aktorė Gintarė Latvėnaitė. Pasak K. Glujaševo, matydamas G. Girdvainį jutai, kad priešais sėdi epocha ir gyvenimas. G. Girdvainio raumenys, akys, blakstienos – visa tai alsavo gyvenimu.

VTEK atstovas apie Upės gatvę: komisija nenustatė neginčijamų įrodymų dėl galimo interesų konflikto. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priėmė sprendimą tyrime, kuriuo aiškintasi, ar privatūs premjero Sauliaus Skvernelio interesai turėjo įtakos sprendžiant dėl finansavimo skyrimo Upės gatvės, šalia kurios jis gyvena, asfaltavimui. VTEK Tyrimų skyrius pasiūlė tyrimą dėl S. Skvernelio galimo nusižengimo nutraukti. Tam balsuodami vienbalsiai pritarė ir VTEK nariai. VTEK specialistas Tomas Čaplinskas kalbėjo, kad iš turimų duomenų matyti, kad klausimą dėl kelių asfaltavimo, kaip papildomą, į Vyriausybės posėdį įtraukti pasiūlė Jaroslavas Narkevičius, klausimas buvo svarstytas ir priimtas bei patvirtintas finansuojamų objektų sąrašas, kurių vienas buvo ir Upės gatvė. Vėliau buvo parengtas nutarimas, kuriuo Vilniaus rajono keliams buvo papildomai skirtas 300 tūkst. eurų finansavimas. Kaip sakė T. Čaplinskas, po tokio sprendimo kilo klausimas, ar premjeras iš to neturėjo asmeninės naudos, nes didžioji dalis lėšų skirta asfaltuoti apie 1,5 km. atkarpą šalia premjero namų.

Politologė apie Trumpo lyderystę: ji – ne telkianti, o skaldanti. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto doc. dr. Margarita Šešelgytė. Politologės akiratyje – masiniai protestai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ekspertės teigimu, malšinti jų tikrai nepadeda šalies prezidento Donaldo Trumpo politika. Pasak doc. dr. Margaritos Šešelgytės, ši yra ne valdanti, o skaldanti.

Advokatas ramina: karantinas atostogų „nesuvalgė“. Laidoje – dar viena aktuali tema. Ar atostogas galėjo „suvalgyti“ karantinas? Advokatas Vilius Mačiulaitis sako, kad tikrai ne. Ekspertas patikina, kad darbas karantino metu į įtraukiamas į metinį darbo laiką. O ar darbdavys gali prašyti atidėti, o gal net ir atšaukti atostogas? Atsakymas į šiuos ir kitus klausimus – pokalbyje.

Europa permąsto santykius su Kinija: ko galime tikėtis? LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – ir LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas. Laidos vedėja Guoda Pečiulytė su juo kalbasi apie Europos santykius su Kinija. Ar pastarieji, kai Europos Vadovų Tarybai ims vadovauti Vokietija, keisis?

Naudingi ar nuodingi: prie pavojingų augalų priskiriama ir nekaltai atrodanti žibutė. Birželis – tinkamiausias metas namų vaistinėles papildyti naudingais augalais. Tačiau gamtininkai įspėja, kad didelė dalis gėlynuose, soduose ir pievose augančių augalų yra nuodingi ir gali būti labai pavojingi. Prie nuodingų augalų priskiriama gerai žinoma žibutė, šiuo metu žydintys rododendrai, rūtos ir net bulvės. Daugiau apie tai iš Šiaulių pasakoja kolegė Aina Mizgirdė ir Šiaulių universiteto Botanikos sodo vadovas Martynas Kazlauskas.

Atostogos Lietuvoje ne tik džiugina, bet ir neramina: gelbėtojai baiminasi, kad padaugės skenduolių. Šiemet, nors karštų dienų ir buvo mažoka, tačiau ugniagesiams gelbėtojams jau teko iš vandens ištraukti 45 nuskendusius asmenis. Ugniagesiai gelbėtojai spėja, kad šią vasarą, kai didžioji dalis mūsų atostogas leis Lietuvoje, nelaimių vandenyje gali būti gerokai daugiau, žuvusių taip pat. Kolegos nuvyko pas ugniagesius gelbėtojus, kurie ne tik papasakojo, kaip saugiai leisti laiką prie vandens, bet ir parodė, kaip vyksta gelbėjimo darbai. Plačiau pasakoja reporterė Dovilė Lisauskaitė ir ugniagesys gelbėtojas Giedrius Ruočkus.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pabaigoje – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnalistu Darius Matas.

Ved. Guoda Pečiulytė.