Žinios. Vyriausybė atmetė Nausėdos siūlymą pusmečiui sumažinti GPM tarifą

Korupcijos byloje sulaikytam Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Po apklausos jis paleistas į laisvę.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai apsilankė Seime, kur jiems buvo pateikti dokumentai. Kokie - Seimo atstovai atskleisti negalėjo. Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas patvirtino, kad jis STT vakar apklaustas kaip liudytojas.

Patvirtinus 2 naujus užsikrėtimo COVID-19 infekcija atvejus, iš viso Lietuvoje registruota 1684 ligos atvejai. Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 58 pacientai, du iš jų reanimacijoje. Pasveikusių nuo koronaviruso šalyje 1260, vis dar sergančių 344. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 71 žmogus.

Karantiną šalyje planuojama nutraukti birželio 17 d., tačiau jį pakeistų valstybės lygio ekstremali situacija. Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad galutinis sprendimas dėl to bus priimtas kitą savaitę.

Vyriausybė atmetė prezidento Gitano Nausėdos siūlymą pusmečiui nuo liepos sumažinti GPM tarifą nuo 20 iki 15 procentų, bet pritarė anksčiau didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį nuo 350 iki 400 eurų.

Ministrams ruošiantis svarstyti Baltijos šalių susitarimo dėl elektros prekybos su trečiosiomis šalimis projektą, prie Vyriausybės surengtas protestas.

JAV daugelyje miestų nesilaikoma komendanto valandos, protestai nerimsta, bet įtampos jau mažiau, nors šalies prezidentas užuot ėmęsis taikdario vaidmens grasina panaudoti kariuomenę, jeigu protestai nesiliaus.

Italija žengia dar vieną žingsnį švelnindama karantiną – nuo šiandien nebėra apribojimų užsienio turistams iš Europos atvykti į Italiją, jiems nereikės laikytis ir dviejų savaičių izoliacijos. Ir patys italai jau galės laisvai keliauti po šalį.

Dėl koronaviruso pandemijos prezidento rinkimus atidėjusios Lenkijos parlamentas priėmė naujas taisykles, leisiančias kartu su įprastu balsavimu organizuoti ir balsavimą paštu.

Šiandien Drevernos uostelyje į vandenį bus nuleistas praėjusią vasarą nelaimę Kuršių mariose patyręs laivas Kūrėnas.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau