Labas rytas, Lietuva I d. Kai kuklumas nėra vertybė: ekspertės teigimu, drąsa šiuolaikinėje visuomenėje – itin svarbi

Spaudos apžvalga su Ignu Andriukevičiumi.

Kviečiame į pažintį su drabužių dizainere Ugne Martinaityte. Jos tikslas – tvarūs, mažai atliekų reikalaujantys kūriniai. Taip pat menininkė savo paskutine kolekcija siekė priminti, kad svarbu ne pakuotė, o jos vidus – taip dar kartą paskatindama atkreipti dėmesį į mados verslo taršą. Į pažintį su kūrėja mus kviečia kolegos.

Jeigu šiandien neturite noro mankštintis – puiki proga atlikti raminančius pratimus. „Labas rytas, Lietuva“ siūlo išbandyti raminantį kvėpavimą, kuriuo išmokys jogos mokytoja Agnė Peikštienė.

„Labas rytas, Lietuva“ laidoje – vaikų literatūros apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė. Šįkart laidos viešnia siūlo Selemono Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiemą“, Piret Raud „Istoriją apie namelį, kuris norėjo būti namais“ ir Kristinos Rinkevičiūtės bei Monikos Šlančauskaitės knygą „Čia – pradžia, čia – ne pabaiga“.

Jau galime drąsiau kalbėti apie keliones: šią savaitę buvo paskelbtas sąrašas su 27 šalimis, iš kurių gali atvykti žmonės, taip pat grįžus iš didžiosios dalies šių šalių nereikės saviizoliacijos. Daugiau apie tai, kaip reikėtų vertinti šiuos sąrašus ir ar jau galime galvoti apie keliones, kalbamės su NVSC atatove Rolanda Lingiene.

Kalendoriaus žaidime šį rytą – tenisas. 34-ąjį gimtadienį šią dieną dieną švenčia tenisininkas, penkiskart pirmoji pasaulio raketė Rafaelis Nadalis. Šiuo metu jis laikomas antrąja pasaulio rakete po serbo Novako Džokovičiaus. 2008-aisiais Nadalis tapo antruoju ispanu, laimėjusiu Vimbldono turnyrą, o po metų – ketvirtąja pasaulio rakete, laimėjusia Dižiojo Kirčio turnyrus žaidžiant trijų skirtingų dangų kortuose. Nadalis yra iškovojęs 19 „Didžiojo kirčio“ titulų, 2 Olimpinius aukso medalius, pirmąja pasaulio rakete sportininkas tituluotas 5 kartus. Jam priklauso ir kelios dešimtys kitų apdovanojimų.

„Labas rytas, Lietuva“ kalbamės apie lietuvių mėgstamą savybę – kuklumą. Ar visuomet jis yra vertybė ir kodėl kartos kuklumą supranta skirtingai. Apie tai pokalbis su Vilniaus universiteto docente dr. Rūta Žiliukaite.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau