Panorama. Po tragedijos Mažeikių rajone prabilta apie policijos reformos trūkumus – neatmetami pataisymai

Šiandien sulaikyti įtakingų verslo organizacijų prezidentai – Verslo konfederacijai vadovaujantis Valdas Sutkus ir Bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius. Jie įtariami dėl prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo, kyšininkavimo ir papirkimo, bet STT ir prokurorai neatskleidžia, kuo konkrečiai kuris įtariamas, poveikis esą galėjo būti daromas Seimo nariams. Šie sako spaudimui nepasidavę. Verslo bendruomenė – sukrėsta ir nežinanti, kaip vertinti kolegų sulaikymą.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad po incidento Mažeikių rajone, kai buvo nušautas policijos pareigūnas, Telšių apskrities policijos komisariate bus atliekamas nuodugnus tyrimas bei auditas. Policijos generalinis komisaras teigia nurodysiantis, kad kontroliuojantys asmenys vizualiai privalėtų įsitikinti, ar pareigūnai patruliuoti vyksta su apsaugos liemenėmis. Pirminiais duomenimis, nušautas policininkas jos nevilkėjo, nors turėjo. Po tragiško įvykio prabilta ir apie klaidas įgyvendinant policijos reformą.

Medikų atstovai sako, kad finansiškai nukentėjo per koronaviruso pandemiją. Pasak jų, gydytojų atlyginimus labiausiai paveikė sveikatos apsaugos ministro rekomendacija dirbti ciklais – dėl to gydytojai beveik negalėjo dirbti keliose gydymo įstaigose. Aurelijus Veryga sako nesuprantantis, kodėl gydytojams gali mažėti atlyginimai, jeigu gydymo įstaigoms skiriamos didesnės lėšos nei anksčiau.

Energetikos ministerija siūlo Baltijos šalių bendrą susitarimą dėl prekybos elektra su trečiosiomis šalimis, kuriame kalbama nebe apie bendrą Baltijos šalių poziciją nepirkti baltarusiškos elektros, o tik apie Baltijos šalių pritarimą Lietuvos sprendimui nepirkti tokios elektros. Sąjūdis prieš Astravo atominę elektrinę tikina, kad dokumentas įteisintų baltarusiškos elektros pirkimą. Siūlomą deklaraciją kritikuoja ir užsienio reikalų ministras. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia atvirkščiai: ji užtikrintų, kad elektra iš nesaugios Astravo atominės elektrinės į Lietuvą nepatektų.

Respublikos dieną Italija mini santūriai: koronaviruso epidemijos aukas pagerbęs šalies prezidentas įspėjo, kad krizė dar nebaigta ir ragino šalį laikytis vieningai. Tuo metu Romoje opozicija reikalavo vyriausybės atsistatydinti.

Prancūzijoje šiandien toliau švelninamas karantinas: atidaromos sporto salės, baseinai, muziejai ir teatrai, taip pat kavinės, barai ir restoranai. Tiesa, sostinėje Paryžiuje koronaviruso plitimo rizika lieka didesnė, todėl ten kol kas atidaromos tik lauko terasos. Gerėjant epidemiologinei situacijai, vyriausybė įspėja, kad didžiausi ekonominiai sunkumai dar tik laukia.

Panaikinus sienos su Latvija kontrolę, lietuviai plūsta aplankyti kitapus jos gyvenančių giminaičių – artimųjų ilgai nematę šeimos nariai susitikimą prilygina Naujiesiems metams. Nors kai kurių neskyrė nė kilometro atstumas, dėl uždarytų sienų jie galėjo bendrauti tik per gelžbetoninius užtvarus.

Marijampolės regione gyvenančios šeimos, kuriose auga vaikai, turintys raidos sutrikimų, sulaukė kompleksinių socialinių paslaugų. Duris atvėręs dienos centras priima vaikus su Dauno sindromu ar autizmo spektro sutrikimais. Individualių poreikių turintiems vaikams tai pirmas toks centras regione.

Vyriausybei leidus nuo birželio 1-osios organizuoti renginius atvirose erdvėse, Menų spaustuvė savąjį kiemą atveria nepriklausomų scenos menų organizacijų bei kūrėjų renginiams. Šiandien atidaryta nauja scena: „6-oji scena“ bus skirta renginiams po atviru dangumi ir veiks visą vasarą.

Šiandien knygų dailininkė, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Birutė Žilytė švenčia 90-ąjį gimtadienį. Su garbinga sukaktimi dailininkę sveikino kolegos dailininkai, bičiuliai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau