Laba diena, Lietuva. Sulaikius Valdą Sutkų ir Mantą Zalatorių – atrandama vis daugiau galimų pažeidimų

Tyrimas dėl neteisėtos lobistinės veiklos. Teisėsauga sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų, Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių bei dar keturis žmones, įtariant juos neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams. Jie sulaikyti Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Generalinei prokuratūrai atliekant tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo. Pokalbis su VU TSPMI docentu Petru Ragausku.

Nemažai sumaišties medikams, kaip ir pacientams, sukėlė Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacija, kad medikai turėtų dirbti ciklais. Apie tai savo nuomonę išreiškė Santaros klinikų Gydytojų sąjungos pirmininkas Valdas Pečeliūnas.

Teisėsauga antradienį sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių, pranešė prokuratūra. Šiuo metu įvairiose Lietuvos vietose (įtariamųjų namuose, darbo vietose bei kitur) vyksta apie 70 kratų ir poėmių, taip pat aiškinamasi 400 tūkst. eurų kilmė. Karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė aptaria, kaip lobizmas yra apibūdinamas ir vertinamas mūsų šalyje ir tai, kad lobizmo šaknys yra gan gilios.

Prieš savaitę mirė policijos areštuotas juodaodis amerikietis George`as Floydas. Jo mirtis sukaustė visą JAV ir paskatino masinius protestus visoje šalyje. Šios demonstracijos yra svarbios ir reikalingos, tačiau situaciją apsunkina niekur nedingęs koronavirusas. Užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas sako, kad ši tema dominuoja visame pasaulyje, įveikdama ir koronaviruso aktualijas, o pats vaizdo įrašas, kuriame nužudomas George'as Floydas, išplito lyg „domino efektas“.

Augalas gražus, bet nepageidaujamas: Almantas Kulbis sako, kad lubinai naikina lietuvišką florą.

Dar viena šios laidos tema – knygiukai vaikams. Pusšimtis rašytojų ir dailininkų sukūrė delne telpančius knygiukus, kuriuos vaikai turi atsispausdinti ir patys sulankstyti į knygelę. Trumpos per karantiną parašytos istorijos, pasak akcijos iniciatorių, skirtos skatinti vaikų kūrybiškumą, padėti jiems nugalėti nerimą dėl pasikeitusio gyvenimo, mokymo.

Nauji mini rekordai. Kolegos kviečia į menininko, palangiškio Vytauto Kuso dirbtuves. Čia – naujos miniatiūros, pretenduojančios į Lietuvos rekordų knygą.

Socialinių tinklų apžvalga su Dariumi Matu ir birželio 2-osios dienos laidos pabaiga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau