Labas rytas, Lietuva I d. LRT žurnalistas tiesiogiai iš Vašingtono: situacija mieste keičiasi temstant

Birželio 2 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė spaudos apžvalga. Šįkart ji – su Ignu Andriukevičiumi. Iškart po to skamba Dainoto Varno kūrinys „Tavo kasos“.

Svarbiausia viską daryti šimtu procentų: žvaliai pradėti dieną kviečia neįprasta ryto mankšta. Šio ryto mankštą kviečiame pradėti nuo paprastų dalykų ir pratimų, kuriuos darant svarbiausia viską daryti šimtu procentų. Tuomet pratimas, kai reikia sugniaužti kumštį ir išskėsti pirštus, gali tapti pats įdomiausias. Pabandykite.

Irklavimo čempionas sportą iškeitė į muziką: išskirtinės armonikos padeda užpildyti tuštumą. 62 m. panevėžietis, prieš ketverius metus tapęs pasaulio irklavimo čempionu, sportą iškeitė į muziką. Buvęs profesionalus sportininkas pradėjo kolekcionuoti išskirtines armonikas. Sportininkas sako, kad jų muzika padeda užpildyti tuštumą, atsiradusią baigus daugiametę sportinę karjerą.

Post Malone – „Sunflower“.

Gydytojas urologas: jei antroji pusė nevaro, vyras pasitikrinti ir neateis. Artėjant Tėčio dienai, pakalbėkime apie vyrų sveikatą. Plačiau pasakoja gydytojas urologas Marius Jasėnas.

Austrijoje duris atvėrė pramogų parkai: nors turistų nėra, sprendimu džiaugiasi vietiniai. Birželio 2 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ metas vaizdo siužetui iš užsienio. Austrijoje duris atvėrė pramogų parkai. Tai dar vienas karantino švelninimo etapas. Šis parkas – populiari turistinė vieta Vienoje. Nors turistų nėra, sprendimu džiaugiasi vietiniai. Austrija – viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių, ėmusių švelninti karantiną.

Protestuose prie Baltųjų rūmų buvęs LRT žurnalistas: vašingtoniečiai, atrodo, ruošiasi tarsi uraganui. Tiesiogiai iš Vašingtono – LRT užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

Jazzu feat. Jovani – „I Should Have Known“.

15 premjerų pasikeitė, o ji liko: prieš 67 m. karūnuota Elžbieta II. Ji į pareigas visuomet žiūrėjo atsakingai. Per 21-ąjį gimtadienį sakydama kalbą Britų sandraugos žmonėms pažadėjo visą gyvenimą, trumpas ar ilgas jis būtų, skirti tarnystei. Taip ilgai britams, australams, kanadiečiams ir naujazelandiečiams netarnavo joks Britų sandraugos monarchas. Per tuos 65 m. Elžbieta II visuomet buvo mėgstama žmonių, išliko stabilumo simboliu. Jos valdymo laiku šalyje pasikeitė 15 ministrų pirmininkų. Sulaukęs 56-erių staiga mirė tėvas karalius Jurgis VI, Elžbietai tuomet buvo 25-eri. Ji su princu Filipu tuo metu jau augino du vaikus – princą Čarlzą ir princesę Anne, princai Endriu ir Edvardas gimė vėliau. Elžbieta II – pirmoji valdovė pasaulyje, kurios karūnavimas buvo transliuojamas per televiziją. Pasak diplomatų, būtent technologinis perversmas ir noras tiesiogiai bendrauti su šalies gyventojais padėjo karalienei priartėti prie visuomenės ir įtvirtinti savo vaidmens svarbą pasaulyje. Per visą valdymą Elžbieta II yra susitikusi su 12 Jungtinių Valstijų prezidentų, išskyrus Lyndoną Johnsoną. Su juo būtų susitikusi per Johno F. Kennedžio laidotuves, bet į jas nevyko, nes laukėsi. Dabar Elžbieta II vis daugiau karališkųjų pareigų perleidžia šeimos nariams, mažiau keliauja. Kai akylai stebima karalienė viešumoje siekia turėklo ar nosinaitės, susirūpinama jos sveikata. Tačiau karališkosios šeimos istorikas tikina, kad toks susirūpinimas perdėtas. Kas pamena šimtmetį perkopusią karalienės motiną, sako, kad devyniasdešimtmetė Elžbieta II – geresnės formos, nei tokio amžiaus buvo jos mama, ir ji vis dar reguliariai jodinėja poniu.

Švelnėjant karantinui, duris atvėrė ir Šensono pilis: joje kūrė Claude`as Debussy. Dar vienas vaizdo siužetas iš užsienio. Švelnėjant karantinui atsiveria ir Prancūzijos pilys. Viena jų – Šensono pilis centrinėje šalies dalyje. Pilį išgarsino joje kūręs Claude`as Debussy. Vis dėlto išlieka griežti reikalavimai lankytojams laikytis atstumo. Privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Šią pilį kasmet aplanko milijonas turistų.

Situacija darbo rinkoje nedžiugina: karantino metu atleidžiamų vyresnių žmonių skaičius padvigubėjo. Kova su koronavirusu parodė, kaip stipriai pandemija veikia ne tik sveikatos apsaugos ar turizmo sektorius, bet ir darbo rinką. Teigiama, kad Lietuvoje, priešingai nei daugumoje Europos šalių, atleidžiama labai daug vyresnio amžiaus žmonių. Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė sako, kad situacija tikrai nedžiugina: šiuo metu per savaitę atleidžiamų vyresnių žmonių skaičius padvigubėjo.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau