Žinios. Pandemija iš klaipėdiečių dviratininkų neatėmė fantazijos: „Giro d‘Italia“ perkėlė į Lietuvą

Mažeikių rajone, Viekšniuose, palaidotas tarnybos metu nušautas policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas. Į laidotuves susirinko artimieji, kolegos. Žuvusįjį pagerbė visi šalies pareigūnai – virdurdienį jie minutei išlipo iš automobilių.

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 3 nauji užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejai ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje siekia 1678. Pasaulyje nustatytų užsikrėtusiųjų – jau beveik 6 mln. 300 tūkst. Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė pranešė, kad visi Lietuvoje patvirtinti nauji atvejai fiksuoti Vilniuje, sveikatos priežiūros įstaigose. Šiuo metu COVID-19 infekcija serga 363 žmonės. COVID-19 Lietuvoje pareikalavo 70 gyvybių, pasaulyje mirė daugiau nei 370 tūkst. žmonių. Lietuvoje pasveikusiais laikomi 1236 žmonės. Iš viso pasaulyje pasveikusiųjų nuo koronaviruso infekcijos skaičius artėja prie 2 mln. 900 tūkst.

Švelninamos saviizoliacijos taisyklės – tokie asmenys galės išeiti pasivaikščioti, bet ne toliau nei kilometrą nuo izoliacijos vietos, negalės lankytis masinio susibūrimo vietose. Saviizoliacija nebebus taikoma grįžusiems iš užsienio, kur sergamumas menkas. Paskelbtas ir sąrašas šalių, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams – atvykusiems iš 24 nebus būtina dviejų savaičių izoliacija.

Karantiną nuo šiandien švelnina vėliausiai ribojimus Europoje paskelbusios Jungtinė Karalystė ir Rusija, nors nė vienoje viruso proveržis nėra iki galo suvaldytas.

Visoje šalyje šiandien surengta padėkos akcija „Ačiū, Lietuva!“, skirta pagerbti visus prisidėjusius prie koronaviruso krizės suvaldymo. Nacionalinių ir valstybinių įstaigų, rajonų ir regionų meno kolektyvai 17 val. viešose erdvėse surengė maždaug 15 min. koncertus. Simboline akcija dėkota medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams, verslininkams ir visiems kitiems, padėjusiems apsirūpinti apsaugos priemonėmis bei teikusiems būtiniausias paslaugas koronaviruso metu. Tuo metu Vyriausioji rinkimų komisija pradėjo tyrimą, ar šia akcija nepažeidžiamos rinkimų kampanijos taisyklės.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija baigė tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, asfaltavimo aplinkybių. Sprendimą žadama skelbti ketvirtadienį. Į posėdį pakviestas ir pats premjeras.

Paradoksas: vasara prasideda, o moksleiviai grįžta į mokyklas. Tiesa, pradinukai tik grąžinti knygų, abiturientai – ruoštis brandos egzaminams. Šiandien prasideda ir visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Masiniai protestai Jungtinėse Valstijose dėl policininko uždusinto juodaodžio George`o Floydo mirties tęsiasi jau antrą savaitę.

Pirmą kartą per 30 m. Honkonge uždraustas tradicinis Tiananmenio žudynių Kinijoje minėjimas. Policija sako, kad ketvirtadienį planuotas minėjimas negalės vykti dėl koronaviruso pandemijos, siekiant išvengti žmonių susibūrimo. Nors Honkonge ligos proveržis suvaldytas gerai: veikia restoranai, sporto klubai ir kino teatrai. Sprendimas priimtas Kinijai ėmusis žingsnių griežtinti pusiau autonominio miesto kontrolę.

Šiaulių apygardos teismas pradėjo iš esmės nagrinėti šnipinėjimu kaltinamo Algirdo Paleckio bylą.

Karantinas padėjo atsiskleisti tokiems miestų bruožams, kurie iki pandemijos nebuvo tokie ryškūs. Lietuvos ir pasaulio architektai sako kitaip pažvelgę į dviračių takų svarbą, tyrė, kaip mokyklos, koncertų salės, galėtų keisti savo paskirtis.

Sportas. Po paskutinių Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynių jau praėjo daugiau nei 3 mėn. O naujų rungtynių teks laukti bent iki lapkričio. Dėl pasaulinės pandemijos Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio rinktinių tvarkaraštis šiemet susitraukė iki minimumo. Lietuvos krepšinio federacija imasi iniciatyvos ir be žaidybinės praktikos klubuose likusiems Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjams liepos 10–25 d. Palangoje ketina surengti treniruočių stovyklą.

Pandemija sujaukė sporto varžybų kalendorių, tačiau neatėmė iš sportininkų fantazijos. Du „Klaipėdos“ komandos dviratininkai, 22 m. Justas Beniušis ir 20 m. Denas Masiulis, garsiąsias „Giro d‘Italia“ lenktynes savotiškai perkėlė į Lietuvą. Klaipėdiečiai gegužės 9–31 d., kaip ir buvo numatytos šios legendinės varžybos, Lietuvoje įveikė 3600 km.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau