Laba diena, Lietuva. Kosmoso revoliucija: kokia yra astronautų kasdienybė?

Lietuvos ir taip pat užsienio piliečiai gali atvykti kur kas lengviau į Lietuvą. Taip pat lengviau galima bus ir išvykti į užsienį. „Laba diena, Lietuva“ eteryje - Turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė. Ar švelnėjantis karantinas visame pasaulyje reiškia, kad net šią vasarą galimybių keliauti į kitas šalis vis dėlto bus?

Šiandien – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Karantinas kaip niekad atskleidė, kad vaikų problemos – išties nevaikiškos. Apie tai šnekamės su vaikų psichologe Jurgita Smilte Jasiulione, kuri sako, jog viską, kas įvyko šiuo laikotarpiu, dar reikės gerai apgalvoti.

Pirmadienį – tradicinės politologo Lino Kojalos įžvalgos apie įvykius pasaulio politikoje: mes pamažu grįžtame į normalų, prieškarantininį laikotarpį – ar į jį grįžta ir pasaulis?

Karantinas padėjo atsiskleisti tokiems miestų bruožams, kurie iki pandemijos nebuvo tokie ryškūs. Lietuvos ir pasaulio architektai sako kitaip pažvelgę į dviračių takų svarbą, tyrė, kaip mokyklos, koncertų salės galėtų keisti savo paskirtis.

Šiomis dienomis pasaulis skamba dėl neeilinio įvykio – „Space X“ sėkmingo pakilimo ir dviejų astronautų kelionės į Tarptautinę kosmoso stotį. Užgniaužęs kvapą jį stebėjo visas pasaulis, tačiau kas laukia astronautų TKS ir kokia jų kasidenybė, kalbamės su mokslo žurnaliste Goda Raibyte.

Birželio 1 d. įsigaliojusios naujos, sušvelnintos karantino sąlygos uždegė žalią šviesą kultūros, sporto ir kitiems renginiams. Tiesa, kol kas tik labai nedideliems. Bent jau kol kas didieji kino teatrai atsidaryti neskuba. Kodėl, klausiame kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ vadovo Gintaro Plytniko.

Lietuvos ekonomika sausį, vasarį ir kovą augo vienintelė iš Baltijos valstybių. Tiesa, palyginus su pernykščiu I ketvirčiu, minusas – vos 3 dešimtųjų proc. Ekonomistai sako, Lietuvos BVP duomenys geresni ir nei Vakarų Europos šalių. Tačiau gyventojai vis dėlto taupo – per karantiną jų sąskaitos pagausėjo 2 mlrd. eurų. Kaip niekad svarbios išliks prekių ir paslaugų kainos. Bet degalai gali imti jau netrukus brangti.

Keliaukime į JAV, Vašingtoną: čia, dar neatlėgus koronaviruso pandemijai ir jos sukeltai krizei, šalį ištiko nauja krizė – nerimstantys protestai, riaušės, plintantys per šalį. Apie audringą reakciją dėl afroamerikiečio mirties kalbamės su Vašingtone esančiu Aurimu Piečiukaičiu.

Pradedame ramių pokalbių ciklą. Jame matysite nuostabius žmones gyvenančius ir kuriančius mažuose Lietuvos miesteliuose ir kaimeliuose. Gyvenimo kokybės ir pilnatvės paieškos toliau nuo miesto triukšmo nuveda į atokiausius kampelius ir padeda susikurti tobulą erdvę savirealizacijai. Menininkai Violeta ir Virgilijus Gasparaičiai Antažiegėje, kaime šalia Dusetų, įsikūrė prieš beveik porą dešimtmečių, po dvidešimties metų Vokietijoje. Gyvenimas harmonijoje su gamta persikelia ir į kūrybą.

Projekto „Menas be karūnos“ pabaiga: meno atstovai nori atsiųsti padėkos „ačiū“ tiems, kurie padėjo sunkiu metu.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau