Žinios. JAV tęsiasi protestai prieš policiją dėl George'o Floydo mirties

Kolegos ir artimieji atsisveikino su Mažeikių rajone tarnybos metu penktadienį žuvusiu pareigūnu Sauliumi Žymantu. Jis buvo vienas geriausių Lietuvos kinologų.

Šalies policijos pareigūnai atidavė pagarbą tarnybos metu žuvusiam kolegai. Pagerbti Sauliaus Žymanto, pareigūnai prieš vidurdienį susirinko ir Vilniaus katedros aikštėje. Jos prieigose sustoję keliasdešimt policijos automobilių įjungė švyturėlius ir sirenas.

Šio ryto duomenimis, per praėjusią parą šalyje nustatyti 3 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje siekia 1678. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė pranešė, kad visi atvejai patvirtinti Vilniuje, sveikatos priežiūros įstaigose. Šiuo metu COVID-19 infekcija serga 363 asmenys. Koronavirusas Lietuvoje pareikalavo 70 gyvybių, pasveikusiais laikomi 1236 asmenys.

Lietuva atsiveria užsieniečiams. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė sąrašą šalių, iš kurių leidžiama atvykti ar grįžti į Lietuvą. Iš daugiau nei 30 sąraše esančių valstybių, atvykus iš 24 – nereikės dviem savaitėms izoliuotis.

Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė grįžta prie derybų stalo – kol kas vis dar virtualaus. Tai bus paskutinės „Brexito“ derybos prieš Europos Sąjungos viršūnių susitikimą po dviejų savaičių, kai bus įvertintas procesas.

Karantiną nuo šiandien švelnina vėliausiai ribojimus Europoje paskelbusios Jungtinė Karalystė ir Rusija, nors nė vienoje viruso proveržis nėra iki galo suvaldytas.

Masiniai protestai Jungtinėse Valstijose dėl policininko uždusinto juodaodžio George Floydo mirties tęsiasi jau antrą savaitę. Prasidėję Mineapolyje, Minesotos valstijoje, protestai išplito po mažiausiai 75 šalies miestus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija baigė tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, asfaltavimo aplinkybių. Sprendimą žadama skelbti ketvirtadienį. Į posėdį pakviestas ir pats premjeras.

Šiaulių apygardos teismas pradėjo iš esmės nagrinėti šnipinėjimu kaltinamo Algirdo Paleckio bylą. Joje šnipinėjimu kaltinamas ir verslininkas Deimantas Bertauskas. Prokurorų teigimu, nuo 2017-ųjų vasario iki 2018-ųjų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, kurių vienas teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Būdamas 84-erių namuose Niujorke mirė Bulgarijoje gimęs menininkas Christo. Jis žinomas dėl didelio masto, monumentalių kūrinių. Menininkas kurdavo kartu su jau taip pat mirusia žmona.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.