Panorama. Šalys atveria sienas turistams, bet atostogos lietuviams kai kuriose jų gali likti nepasiekiamos

tokios valstybės reikalaus Sveikatos paso arba prieš kelias dienas daryto COVID-19 testo

Šalims pamažu atveriant sienas turistams, lietuviams atostogos kai kuriose jų gali likti nepasiekiamos. Dalis šalių žada įsileisti tik turinčius Sveikatos pasus ar bent prieš kelias dienas darytą COVID-19 testą. Lietuva ir toliau žada tirti tik turinčius simptomų, o Sveikatos pasą vadina nesaugiu.

Įvedus karantiną planiniai skiepai atidėti nebuvo, tačiau besiskiepijančiųjų – sumažėjo. Ekspertai perspėja, kad nepaskiepijus vaikų – gali grįžti ne tik tymai, kaip nutiko pernai, bet ir kitos vaikų ligos, kurios gali būti grėsmingesnės ir už koronaviruso infekciją. Medikai ragina tėvus sudaryti naujus skiepų kalendorius ir paskiepyti vaikus.

Krikščioniškasis pasaulis švenčia Sekmines, dar laikomas Bažnyčios gimtadieniu. Popiežius paragino, įveikus virusą, įveikti skurdo pandemiją. Arkivyskupas Gintaras Grušas sako, dėl per karantiną uždarytų bažnyčių žmonės iš naujo atrado santykį su savimi ir maldą šeimoje.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas birželį planuotą Didžiojo Septyneto susitikimą nukėlė į rudenį. Sprendimą Trumpas priėmė netrukus po pokalbio su Vokietijos kanclere. Angela Merkel patvirtino, kad dėl koronaviruso infekcijos pandemijos nedalyvaus susitikime Jungtinėse Valstijose.

JAV bendrovės „SpaceX“ erdvėlaivis „Crew Dragon“ šeštadienį pradėjo istorinį pirmąjį pilotuojamą skrydį ir sekmadienio vakarą Lietuvos laiku pasiekė Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Apie 17.30 val. Lietuvos laiku erdvėlaivis sėkmingai prisijungė prie TKS, o po maždaug 3 valandų astronautai išsilaipino stotyje. Į TKS išskrido du NASA astronautai – 49 metų Bobas Behnkenas ir 53 metų Dougas Hurley.

Jungtinėse Valstijose tęsiasi protestai dėl žiauraus policijos elgesio su afroamerikiečiais. Demonstracijos išplito mažiausiai trisdešimtyje šalies miestų. Taikūs protestai virto susirėmimais su pareigūnais, padegami pastatai, plėšikaujama.

Kipro sostinėje Nikosijoje lietuvių bendruomenė, minėdama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, šalia gynybinės miesto sienos, pasodino 30 salos gamtai būdingų medžių – kiparisų, kiprietiškų liepų, figmedžių.

Seimas svarsto, ar leisti miestelių ir kaimų gyventojams, naudojantiems požeminį vandenį iš gręžinių, jo nemokamai pasiimti penkis kartus daugiau, nei leidžiama dabar.

Įteikti kasmetiniai tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriaus geriausių 2019 metų knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimai. Įprastai premijos teikiamos per tarptautinę vaikų knygos dieną, balandžio 2-ąją, tačiau dėl karantino buvo nukeltos į šiandien.

Vilniuje, Jono Basanavičiaus aikštėje, pavakare surengtas gyvos klasikinės muzikos koncertas „Dainuojame Jums“. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti daugiau kaip 10 žinomų atlikėjų atliekamų kūrinių.

Ved. Marijus Žiedas.

js/mediateka-article-js