Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Rafailo Karpio didžiausia svajonė – koncertinių įstaigų pilnos salės ateinantį sezoną

LRT TELEVIZIJOS eteryje – paskutinioji 2020 metų pavasario „Labas rytas, Lietuva“ laida, kurios antruoju vedėju tapo operos solistas Rafailas Karpis.

Tenoras sako, kad neįprasta dėvėti apsauginę kaukę, tačiau ji primena vieną veiksmą muzikoje ir suteikia gerą garsą ausims, kai bandai kalbėti. Rafailas sako, kad darbai prieš karantiną ir jo metu pasikeitė kardinaliai, atšauktų koncertų – visa gausybė. Bet karantino metu jis nenuobodžiavo – įsirengė gerbūvį namuose, o pasiilgo labiausiai spektaklių. Apie svajones šiuo metu ir operos solisto pradžią – pokalbyje su Ugne Sipare.

Tradicinėje šeštadienio rubrikoje, kai kalbama apie knygas, filmus ir dainas, savo rekomendacijomis žarstė žurnalistas, LRT laidos „(Ne)emigrantai“ vedėjas Orijus Gasanovas.

JAV šiauriniuose Mineapolio ir Sent Polo miestuose buvo dislokuota 500 Nacionalinės gvardijos karių ir lakūnų, tarnyboms stengiantis numalšinti tris naktis iš eilės vykusius audringus protestus dėl vieno afroamerikiečio žūties jį sulaikant policijai. Pajėgos buvo pradėtos dislokuoti praeitą naktį, riaušininkams nuniokojus ir padegus dešimtis pastatų Miniapolyje ir šalia jo esančiame Sen Pole, kilus įtūžiui dėl policijos žiauraus elgesio su afroamerikiečiais. Žmogaus teisių centro atstovė Jūratė Juškaitė sako, kad vertinti situaciją dėl nužudymo bus galima po tiksliai pateiktų kaltinimų, o struktūrinis rasizmas, kuris lemia didesnį žmogžudysčių procentą, yra niekur nedingęs.

Apie sodą ir jo priežiūrą užsiminęs Rafailas Karpis šįryt galėjo sulaukti vertingų patarimų – juos žarstė VDU Agronomijos fakulteto docentas Algirdas Amšiejus, kuris pirmojo klausimo metu apie amarus jau buvo pasiruošęs ir pavyzdį. Docentas sako, kad augalas – kaip žmogus, jo ligų nenumatysi, tačiau veiksmingų būdų gydyti juos yra tikrai gausu. Jais Algirdas Amšiejus ir pasidalino.

Pandemija pakeitė ne tik realaus, bet ir kino industrijos pasaulio kasdienybę. Holivude filmavimo aikštelėje svarstoma kurti naują šiai industrijai neįprastą profesiją. Kokią – išvyskite reportaže.

Sodo temos ir toliau neapleidžiamos – VU Botanikos sode sužydėjo alyvos, kurias reporterė Gabrielė Kloniūnaitė užuodė vos priėjusi arčiau. Tačiau ji pastebėjo, kad vienos alyvos kvepia labiau, o kitos mažiau – kas tai lemia? į šį klausimą atsakė VU Botanikos sodo atstovė Raimonda Šimėnaitė.

Šv. Jokūbo kelias pėsčiomis įveikiamas ne kiekvienam, tačiau keliautojas Aurimas Mockus nusprendė, kad kartu į žygį pasiims ir savo augintinį. Piligriminiu keliu „Camino Lituano“ žingsniuojantis keliautojas sako, kad šuniukas praskaidrina nuotaiką sunkiais momentais. 500 kilometrų – išbandymas ir sveikatai, o jų patyrė ir pats Aurimas Mockus, kuris nuo Vytauto kalno praneša apie savo dabartinę situaciją ir likusį kelią.

Metas pusryčiams! Ir šįryt ruošime ne bet kokius, o sveikus. „Gardžiame ryte“ siūlome pasigaminti nevirtą avižinių dribsnių košę. Ilgai neužtruksite, be to, galite panaudoti viską, ką labiausiai mėgstate – riešutus, uogas, vaisius.

Rafailas Karpis svečiuose, bet apie muziką – dar nekalbėta. Tad šia proga – pokalbis su atlikėja Evgenya Redko, kuri atskleidė planus apie antrojo albumo pasirodymą rudenį, kūrybą karantino metu ir dar vieną pomėgį, kurio iki šiol, galbūt, nežinojote apie atlikėją.

Pasaulį sustabdžiusi ir namuose uždariusi infekcija jau paliko ryškų įspaudą istorijoje. Šio laikotarpio istoriją išsaugoti ateities kartoms nutarė čekai, kurie įrengė veido kaukių muziejų.

Ved. Ugnė Siparė ir Rafailas Karpis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau