Ryto garsai. VDU mokslininkai atrado būdą, leidžiantį padidinti grikių, pluoštinių kanapių ir kitų kultūrų derlių

Ryto garsai

2020.05.30 07:05

Ryto garsai. VDU mokslininkai atrado būdą, leidžiantį padidinti grikių, pluoštinių kanapių ir kitų kultūrų derlių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Sušvelninus karantiną, Vilniaus senamiestis ėmė vėl traukti žmones – čia veikia kavinės, barai, tačiau Senamiesčio gyventojai skundžiasi padidėjusiu triukšmu.

Nors dažniausiai pasaulyje bendraujama per Facebooką ir instagramą, į populiariausiųjų sąrašą bando patekti ir jau penkerius metus Lietuvoje gyvuojanti, Kinijoje sukurta programėlė „TikTok“.

Moksleivis Rokas Puinauskas iš Anykščių rajono augina daugybę retų veislių paukščių, tai ir povai, fazanai, dekoratyvinės vištos.

Medikams už darbą per pandemiją jau pagaminti medaliai. Tačiau medikai sako, kad labiau nei medaliai jiems rūpi socialinės garantijos, kurių jie teigia nesulaukę.

Iki kalendorinės vasaros belikus vos keletui dienų ir maloniai sušilus orams, gyventojai vis dažniau poilsiauja prie vandens telkinių.

Pamario gyventojams bei svečiams pastaruoju metu tenka susidurti su ne itin malonia draugija – šimtatūkstantiniais uodų trūklių spiečiais.

Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai atrado būdą leidžiantį padidinti grikių, pluoštinių kanapių ir kitų kultūrų derlių, o iš vaistinių augalų išgauti daugiau vaistinių medžiagų.

Šiandien reguliarius reisus atnaujina Aukštaitijos siaurasis geležinkelis.

Laidoje taip pat girdėsite Lietuvos ir užsienio spaudos apžvalgą, orų pronozę. Ved. Alvyda Bajarūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.