Laba diena, Lietuva. Vasaros atostogų kryptys: kurios Europos šalys žada įsileisti turistus?

Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, ginkluotas vyras nušovė policijos pareigūną ir, pirminiais duomenimis, galėjo pabėgti į mišką ir turėti ginklą. Vėliau, gaisravietėje, pareigūnai rado sudegusius palaikus, tačiau dar aiškinamasi, ar tai šuns, ar žmogaus palaikai. Pokalbis su generaliniu policijos komisaru Renatu Požėla.

Šią savaitę netrūko politinių įvykių, o visų akys krypo į šalies parlamentarų elgesį. Apie tai – pokalbis su politologe Rima Urbonaite. Jos teigimu, visuomenei siunčiama žinutė – kad ir ką darys Seimo narys, jis bus apgintas.

Naujausi tyrimai rodo – Lietuvos pilietinis aktyvumas paskutiniuoju metu pasiekė aukštumas, toks didelis jis nebuvo jau visą dešimtmetį. Apie tai, kas lėmė tokius visuomeninius piliečių pokyčius, kalbamės su Pilietinės visuomenės instituto direktore dr. Ieva Petronyte-Urbonavičiene.

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba vakar dar nustatė elektros kainas, tačiau netrukus visi turėsime apsispręsti, kokį elektros tiekėją pasirinkti. Pokalbis su ESO Generaliniu direktoriumi Mindaugu Keizeriu, kuris papasakos apie elektros tiekėjo pasirinkimo etapus.

Karantinas kai kurias verslo sritis visiškai sustabdė – kaip sekasi vienai iš tokių sričių, aviacijai, pasidomėjo žurnalistas Mindaugas Aušra. Ar milijoninės injekcijos, skiriamos aviacijos bendrovėms, ištrauks iš dugno?

Švenčionių rajone baigta tiesti nacionalinės reikšmės geležinkelio linijos Pabradė-Pažeimenė atšaka, padėsianti užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvyksiančių NATO sąjungininkų karinės technikos perdislokavimą į Generolo Silvestro Žukausko poligoną.

PSO 2014-aisiais buvo paskelbusi, kad lietuviai suvartoja daugiausiai alkoholio pasaulyje, per kelerius pastebimas įspūdingas kritimas žemyn. Kartu su ekonomistu Mariumi Dubnikovu aiškinamės, ar skaičiai, užfiksuoti prieš kelis metus – tikri.

Vasaros kelionių kryptys: apie kokias šalis galima pasvajoti ateinantį turizmo sezoną ir kurios sakosi lauksiančios turistų, kalbamės su Živile Raškauskaite, kuri teigia, kad liepos mėnesį sulauksime didžiosios dalies Europos šalių atvertų sienų.

Prieš dvi savaites startavo iniciatyva skirti iki tūkstančio eurų kompensaciją dviračiui, elektriniam mopedui ar paspirtukui įsigyti, jei už tai sunaikinti atiduodamas senas taršus automobilis. Vis dėlto viskas nėra taip paprasta – Aplinkos ministerija nustatė aibę papildomų reikalavimų. Kaip ir ar naujoji tvarka veikia?

Augalų apsaugos produktų falsifikatų patekimas į žemės ūkio rinką gali neigiamai paveikti ne tik ūkininkų derlių, bet ir visą maisto grandinę. Apie tai, kaip vykdoma tokių chemikalų patekimo į rinką prevencija, kalbamės su Valstybinės augalininkystės tarnybos atstovu Panevėžyje.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau