Kosmoso departamentas. Ką sovietmečiu transliavo radijo bangos iš Vakarų?

Kosmoso departamentas

2020.05.29 11:05

Kosmoso departamentas. Ką sovietmečiu transliavo radijo bangos iš Vakarų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip Lietuvos partizanai rinkdavo informaciją iš Vakarų? Kokių radijo stočių klausydavosi – ir ar tikrai tikėjosi, kad Vakarai ateis į pagalbą? Apie tai pasakoja Kauno miesto muziejaus istorikas, VDU doktorantas Simonas Jazavita.

„Amerikos balso“ ir kitų JAV radijų transliacijos į Sovietų Lietuvą vadinamos atsvara propagandai bei vilties žinute. Taip pat dažnai teigiama, kad jos skatino ginklu priešintis okupantui bei žadėjo karinę pagalbą. Tačiau pastarasis teiginys – mitas, sako VU istorikė dr. Inga Arlauskaitė-Zakšauskienė, kuri tyrinėja JAV radijo transliacijas į Sovietų Lietuvą. Ji paaiškina, kodėl tai mitas, kodėl JAV pradėjo tokias transliacijas bei kokia žinią norėjo perduoti.

Australijos tyrėjai atrado 13 megafaunos, kadaise gyvenusios šiame žemyne, rūšių – tokių kaip milžiniškos kengūros, sterbliniai liūtai ar į vilkus panašūs krokodilai. Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad ilgą laiką šalia jų gyveno ir žmonės. Išsamiau apie tai – VU Geologijos ir mineralogijos katedros docentas dr. Andrejus Spiridonovas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.