Labas rytas, Lietuva II d. Ugniagesių komandos vadovas: skęstantįjį reikia mokėti ne tik gelbėti, bet ir atpažinti

Nors maudymosi sezonas prasidėjo dar tikrai ne visiems, statistika jau nedžiugina. Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau atliko 140 gelbėjimo vandenyje darbų ir tai yra 25 proc. daugiau nei pernai. Apie didžiausias mūsų klaidas prie vandens ir jame pasakoja Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos VI komandos viršinininkas, naras, nardymo instruktorius Giedrius Ruočkus. Specialisto teigimu, skęstantįjį reikia mokėti ne tik gelbėti, bet ir atpažinti. „Dažnais atvejais skendimai vyksta tyliai“, – sako jis.

Toliau laidoje – metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Indijos inžinierius sukonstravo robotą. Jis padeda laikytis atstumo – robotas surenka prekes iš pardavėjų. Keliamoji jo galia – net iki 30 kg.

Karantino laikas visus užklupo netikėtai. Kiekvienas į situaciją reagavo skirtingai. O mūsų reportažo herojai domėjosi, kaip šį laiką išgyvena verslas. Kviečiame užmesti akį į fotografės Akvilės Razauskienės kartu su vyru įgyvendintą projektą „Gyvenimas karantine“.

The Ditties – „Belleville Rendez-Vous“.

O apie atlikėją Jurgą karantino metu girdėjome tikrai daug. Ji ir iššūkius galvojo, ir koncertą iš balkono surengė. O dabar ši dainininkė vėl turi naujienų – Jurga išleidžia naują albumą. „Kūriau jį tris metus, o generavau mintis turbūt visą gyvenimą“, – atskleidžia atlikėja.

Jurga – „1:0 šviesa laimi“.

Gegužės 29 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas pokalbis. Šįkart pastarasis – su LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktoriumi Ignu Kinčinu apie užsienio šalių pastangas gaivinti turizmą. Kai kuriose šalyse turizmas kartais sudaro net 14 proc. bendrojo vidaus produkto, o tai – labai didelės pajamos valstybei, jos ekonomikai. I. Kinčinas pastebi, kad skirtingų šalių – skirtingos ir turizmo gaivinimo strategijos.

Bruno Mars – „That's What I Like“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau