Dešimt balų. Vienuoliktokams dėl naujos koronaviruso bangos gresia tapti „prarastąja karta“

Dešimt balų

2020.05.28 16:30

Dešimt balų. Vienuoliktokams dėl naujos koronaviruso bangos gresia tapti „prarastąja karta“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dėl nuotolinio mokymo dar labiau smuks vaikų iš socialinės rizikos šeimų pasiekimai. Mat net, jei šie vaikai ir yra aprūpinti savo mokyklų kompiuteriais, jie dėl triukšmo namuose, tėvų girtavimo dažnai negali prisijungti prie nuotolinių pamokų, o, jei kažko nesupranta, neturi, kas jiems paaiškina namuose. Apie tai įspėja Europos Bendradarbiavimo ir plėtros organizacija.

Kita rizikos grupė, į kurią retas atkreipia dėmesį – vienuoliktokai. Mat, jei, kaip prognozuoja mokslininkai, nauja "COVID-19" dar kartą smogs rudenį, šiai kartai gali tekti mokytis nuotoliniu būdu ne tik šiuos, o ir visus ateinančius mokslo metus.

Taigi, labiausiai pagalbos būtini ne šiųmečiai dvyliktokai, kurie nuo kovo turėjo tik kartoti senas temas, o šiųmečiai vienuoliktokai bei socialinės rizikos šeimų vaikai.

Kodėl niekas nekalba Lietuvoje apie akademines grėsmes vienuoliktokams bei socialinės rizikos šeimų vaikams? Ir, kaip jiems padėti?

LRT radijo švietimo laidoje dalyvauja: Palangos Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, vadovėlių autorius, korepetitorių įmonės “Mokslo skrydis” vadovas Vytautas Černovas bei Švietimo mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus patarėja Audronė Šuminienė.

Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.