Laba diena, Lietuva. ES planas vėl užkurti ekonomiką: ko gali tikėtis Lietuva?

Kiniškos kameros – nesaugios. LRT Tyrimų skyriui paviešinus, kad pasieniečiai, policija ir vadovybės apsauga naudoja kiniškas vaizdo stebėjimo kameras, Kibernetinio saugumo centras atliko įrangos tyrimą. Nustatyta, kad šalies institucijose įrengtos kameros yra ne tik lengvas grobis įsilaužėliams, bet ir nukreipia į rusiškus serverius, kur galima duomenų vagystė. Plačiau apie tai – LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

EK siūlys atsigavimo fondą. Europos Komisija trečiadienį pasiūlė įsteigti 750 mlrd. eurų atsigavimo fondą, kuris turėtų padėti vėl užkurti koronaviruso pandemijos paralyžiuotą Europos ekonomiką. Europos Sąjungos ekonomikos reikalų komisaras Paolo Gentiloni socialiniame tinkle „Twitter“ sveikino šią iniciatyvą kaip „Europos proveržį“, padėsiantį įveikti „beprecedentę krizę“. Ko gali tikėtis lietuva iš šio fondo – plačiau pokalbyje su Lietuvos ambasadore Europos Sąjungoje Jovita Neliupšiene.

Naujienų rentgenas. Pasaulyje plinta dar viena pandemija – netikrų naujienų. Naujausi tyrimai rodo, jog netikrų naujienų platinimą kartu koordinuoja Rusija, Kinija ir Iranas. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Marius Laurinavičius.

Kaip atrodo Žemė iš daugiau nei 10 km. aukščio? Į šį klausimą atsakys lietuvis, kuris į tokį aukštį pakilo oro balionu. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – oreivis Rokas Kostiuškevičius.

Etnokosmologijos muziejus. Vienintelio Lietuvoje visą parą dirbančio Etnokosmologijos muziejaus Molėtų rajone atnaujinimo darbai eina į pabaigą, o nuo kitos savaitės lankytojai žvaigždes galės vėl stebėti kartu su ekskursijų vadovais. Muziejaus laukiamasis atvykėlius pasitiks kaip kosminė stotis su informaciniais ekranais bei erdvėmis konferencijoms, kultūriniams renginiams. Plačiau pasakoja muziejaus direktorius Linas Šmigelskas.

Tikimasi prekybininkų apyvartos. Statistika skelbia, kad mažmeninė prekyba per praėjusius metus smuko 3 proc., balandį užfiksuotas 9 proc. smukimas. Tai, pasak ekonomistų, geri skaičiai, nes jie yra kur kas mažesni, negu buvo tikėtasi. Tai rodo, kad ekonomika gali atsigauti greičiau. Žurnalistė Irma Janauskaitė kalbina Prekybos įmonių asociacijos vykdomąją direktorę Rūtą Vainienę, ekonomistą Žygimantą Mauricą.

Pirmasis privatus pilotuojamas kosminis skrydis. Kompanijos „SpaceX“ raketos su dviem NASA astronautais startu trečiadienį turi prasidėti nauja pilotuojamų kosminių skrydžių era. Pilotuojami kosminiai skrydžiai jau šeši dešimtmečiai simbolizuoja vos keleto valstybių galią, kurios Jungtinės Valstijos neturėjo pastaruosius devynerius metus. Apie šį istorinį įvykį plačiau papasakos LRT žurnalistas Justinas Vainilavičius.

Artimiausių dienų orai. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – sinoptikė Edita Gečaitė. Ar šiltesnius rūbus jau galima slėpti spintose? Ar saulė – užsiliks? Atsakymai į šiuos klausimus – pokalbyje.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau