Žinios. Karantinas ir toliau švelninamas: restoranai dirbs ilgiau, leisti didesni renginiai viduje ir lauke

Vyriausybė patvirtinto VI–ąjį karantino švelninimo etapą. Naktinių klubų ir barų darbo laikas prailgintas iki 23 val. Renginiuose atvirose erdvėse nuo birželio 1 d. leista lankytis iki 300 žmonių, uždarose patalpose – 100 žmonių.

Lietuvoje patvirtinti dar trys mirties nuo COVID-19 atvejai. Visi žmonės priklausė rizikos grupei.

Kibernetinio saugumo centras nustatė, kad šalies institucijose įrengtos kiniškos kameros turi ypač daug saugumo spragų ir yra lengvas grobis įsilaužėliams.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sustabdė finansavimą keliui, einančiam netoli jo sodybos Varnikų kaime. Taip jis sako siekiantis išsklaidyti abejones dėl galimo interesų konflikto.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus teigia negalintis pasakyti, kada galėtų būti baigtas ikiteisminis tyrimas dėl susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui priklausančio namo Trakuose rekonstrukcijos aplinkybių.

Europoje po truputį atsiveria sienos, o žmonės grįžta į darbus. Tuo metu Pietų Amerikoje protrūkis tik stiprėja, o kovai su koronavirusu Brazilijoje trukdo prezidentas.

Pasauliui gyvenant karantino sąlygomis, vienas didžiausių padarinių, pasak Pasaulio Sveikatos Organizacijos, yra psichinė žmonių sveikata. Su staigiais pokyčiais sunkiai susitvarko vaikai.

Jungtinės Valstijos šiandien galės trumpam akis pakelti į dangų – jei leis orai, pirmą kartą po devynerių metų į kosmosą iš Amerikos pakils pilotuojamas erdvėlaivis.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau