Labas rytas, Lietuva I d. Grūdintis šaltame vandenyje dabar yra palankus laikas, bet sporto treneris primena – nepulkite į jį stačia galva

LRT TELEVIZIJOS ryto laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – gegužės 27 dienos temos ir aktualijos, apie kurias praneša Ignas Krupavičius ir Ignas Andriukevičius. I-oje laidos dalyje, kaip ir visada, buvo galima išvysti ne vieną temą.

Ar kada atkreipėte dėmesį, kokios spalvos ir kaip margintus rūbus dėvi šventikas? Kolegos apsilankė bažnytinio paveldo muziejuje, kurio vadovė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė papasakojo, kokie apdarai dėvimi per liturgiją ir ką reiškia ženklai, kuriais marginami rūbai.

Šis rytas nustebins ir tuos, kurie pabudę pasimankštinti mėgsta kiek stipriau. Jogos mokytoja Agnė Peikštenienė sako, kad jos pravesta joga itin tinka aktyviu sportu užsiiminėjantiems, bei iš anksto įspėja nėsčiasias ir menstruacijų ciklo dienas patiriančias moteris – šios mankštos joms geriau neatlikti.

Trečiadienis reiškia ir knygų bei literatūros naujienas, o šį kartą rubrika skirta mažiesiems. Vaikų literatūros apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė pristato tokias knygas kaip „Antis patrankoje“, kuri į lietuvių kalbą išversta tik po daugiau nei 40 metų nuo jos pradžios, ir „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ apie žymias visos Lietuvos moteris.

Lazda turi du galus, todėl jei viename buvo karantinas ir problemos, kitame reikėjo ieškoti pozityvo ir galimų idėjų įgyvendinimo. Todėl Vilnius tą ir padarė – viso pasaulio dėmesys buvo nukreiptas į Lietuvos sostinę dėl įspūdingų sprendimų, kaip palengvinti karantiną vilniečiams. Apie lauko kavines visose erdvėse, aerokiną ir kitų sprendimus, kurie tapo investicijomis, kalbėjo „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Krizinių situacijų išnaudojimas Islandijoje – puikus pavyzdys, kaip tvarkytis šalies viduje sunkiu momentu visam pasauliui. Juokaujama, kad Islandija moka labiau pasinaudoti krizėmis, o ne ekonomikos klestėjimo etapais, tačiau apie viską plačiau ir šios šalies istorijos vingius – iš Islandijos universiteto docentės Ingos Minelgaitės lūpų.

Ko gali tikėtis norintys imti būsto paskolą ir jau ją turintys? Apie tai – portalo LRT.lt žurnalistės Vaidos Kalinkaitės–Matuliauskienės video pasakojimas, o išsamesnį pokalbį su ekspertais galite išvysti šiandien, 11 valandą portale LRT.lt.

Prieš 84 metus į pirmąją kelionę per Atlantą išplaukė legendinis laivas „Karalienė Marija“. Tuo metu tai buvo didžiausias keleivinis laineris, o vardą jam suteikė Anglijos karalius Jurgis V-asis. Tačiau kieno vardu laivą norėjo pavadinti patys statytojai? Atsakymas „Kalendoriaus“ rubrikoje.

Vėlyvas pavasaris mums dovanoja permainingus orus, o vandens temperatūra išlieka dar per žema, kad kiekvienas galėtų panerti į vandenį. Tačiau tai ne bėda sporto treneriui Alanui Dzeranovui, kuris grūdinimąsi praktikuoja ne pirmus metus. Jo nuomone, geriausias būdas pratintis prie šalto vandens yra dabar, tačiau svarbu nepamiršti to daryti tinkamai. Apie tai, kodėl Alanas užmigo prie tvenkinio ir kokius pratimus reikėtų atlikti prieš pasineriant į šaltą vandenį, atskleis pokalbis su Ignu Krupavičiumi.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau