Laba diena, Lietuva. Kipre gyvenanti Dalia Staponkutė: kipriečių nuotaikos nėra optimistiškos

Seime – diskusijos dėl Vyriausybės ataskaitos. Seimo tribūnoje pasisakė Seimo TS-LDK frakcijos narė Ingrida Šimonytė, Seimo LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė, Mišrios Seimo narių grupės narė Aušrinė Armonaitė, SEIMO LŽVS frakcijos seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Valdžios retorikos pokyčiai. Seimo rinkimai jau ne už kalnų, todėl politikų retorika keičiasi. Taip sako Jono Žemaičio karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė. Profesorės teigimu, karantino metu valdantieji puikiai pasinaudojo komunikacija – kalbėjo tik apie teigiamus darbus. „Tai yra ruošimasis rinkimų kampanijai, nenaudojant jokių resursų“, – sako pašnekovė.

Laisvėjančio karantino sąlygos. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – LRT žurnalistė Jolanta Paškevičiūtė. Ji pasidomėjo, kaip turistų pamėgtos šalys laisvina karantiną, bei kokių priemonių imasi, kad atgaivintų turizmo sektorių. Plačiau – pokalbyje.

Kaunas perka ypatingą automobilį. Kauno miesto savivaldybė už pinigus, suaukotus per koronaviruso krizę, nusprendė įsigyti automobilį, tinkamą masinėms avarijoms likviduoti. Greitosios pagalbos medikai sako tokio automobilio laukiantys jau dešimtmetį. Kam kol kas vienintelis Lietuvoje toks automobilis, kokia įranga jis bus aprūpintas, domisi Kristina Karlonė.

Kelių eismo taisyklės paspirtukininkams. Elektriniai paspirtukai jau tapo patogia ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų susisiekimo priemone. Tačiau pastebima, kad ne visi, važiuojantieji paspirtukais supranta, jog net ir su šia transporto priemone būtina laikytis Kelių eismo taisyklių. Apie Kelių eismo taisykles, galiojančias paspirtukų vairuotojams, su Panevėžio apskrities policijos atstovu kalbasi kolegė Arneta Matuzevičiūtė.

Saulėtosios salos laukia poilsiautojų. Pietinės Europos šalys pamažu atsiveria duris. Graikija nuo vakar leido keliauti po šalies salas. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – pokalbis su Graikijoje gyvenančia lietuve Aušra Vadopaliene bei Kipre gyvenančia rašytoja Dalia Staponkute.

Gegužvabaliai: reti, įdomūs, bet nuodingi. Antardienį – tradicinis pokalbis su gamtininku Almantu Kulbiu. Šis vabalas, anot gamtininko, yra gegužės simbolis. Kuo šis vabalas ypatingas? Apie tai – plačiau pokalbyje.

Tiesiant dujotiekį – archeologų radiniai. Tiesiant dujotiekį iki sienos su Lenkija, archeologai randa iki šiol nežinomų palaidojimų ir tūkstančius radinių, siekiančių akmens amžių. Spėjama, kad jų, labai įdomių, bus dar daugiau, archeologų kasinėjimams tęsiantis pasienio link. Kaišiadorių rajone lankėsi kolegė Jūratė Anilionytė.

Socialinių tinklų apžvalga su Evelina Stankūnaite.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau