N-14

Istorinė drama „Katynė“

Europos kinas.
Andrzejaus Wajdos filmų retrospektyva
Katynė.
(Katyn).
2007 m.
Istorinė drama
Režisierius: Andrzejus Wajda
Vaidina: Andrzej Chyra, Artur Zmijewski, Maja Ostaszewska, Wiktoria Gasiewska, Wladyslaw Kowalski, Maja Komorowska, Jan Englert, Danuta Stenka, Sergei Garmash, Agnieszka Kawiorska, Stanislawa Celinska, Pawel Malaszynski, Magdalena Cielecka, Agnieszka Glinska
Lenkija
N-14

Sukurta pagal Andrzejaus Mularczyko knygą „Post mortem. Katynės apysaka“.
Antrojo pasaulinio karo pradžia. 1939 metų rugsėjo 17 dieną po fašistinės Vokietijos įsiveržimo į Lenkiją Stalino įsakymu Raudonoji Armija taip pat įžengia į Lenkijos žemę. Didžioji lenkų karininkų dalis patenka į rusų nelaisvę. Ana ilgai laukia sugrįžtančio savo vyro kapitono Andžejaus, bet gauna nenuginčijamų įrodymų apie jo žūtį nuo rusų NKVD. Generolo žmona apie tai sužino 1943 metais, kai vokiečiai aptiko masinių žudynių vietą Katynės miške.
Į ką bus panašus pokario moterų, laukiančių savo vyrų ir mylimųjų, gyvenimas naujoje SSRS kontroliuojamoje valstybėje? Ar isaugos žodžiai „Tėvynė“ ir „Laisvė“ savo reikšmę tiems, kurie sutiko su nauja tvarka?
Nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias užsienio filmas. Europos kino akademijos prizas kostiumų dailininkei. Italijos „Aukso gaublys“ kaip geriausiam europietiškam filmui. Pelnė 7 „Erelius“ – Lenkijos kino apdovanojimus. Iš viso 15 kino apdovanojimų ir 12 nominacijų.