Laba diena, Lietuva. Pradinukai lieka namuose: trys ketvirtadaliai Lietuvos mokyklų nutarė toliau mokyti nuotoliniu būdu

Verslo pažadai nemažinti algų. Darbuotojų profsąjungos netiki valdžios ir darbdavių pažadais nemažinti algų ir nepasirašo tai numatančio memorandumo. „Laba diena, Lietuva“ laidoje – profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė ir advokatė Dovilė Burgienė.

Dauguma pradinukų lieka mokytis namie. Nuo šio pirmadienio, sušvelninus karantino sąlygas, į mokyklas jau gali grįžti pradinukai. Tačiau daugelyje mokyklų vis dar tušti suolai. Mokyklos mokslo metus nusprendė baigti nuotoliniu būdu. Kodėl priimti tokie sprendimai, kolegė Kristina Karlonė kalbėjosi su Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentu Dainiumi Žvirdausku.

Pietų Amerika – naujas koronaviruso epicentras. Koronaviruso židinys iš Europos ir Azijos keliasi į Pietų Ameriką, kurioje problematiškiausia valstybė – Brazilija. Plačiau apie padėtį šioje šalyje ir kontinente papasakos žurnalistas Edvardas Špokas.

Šioje šalyje nėra vietos šešėliui. Prasidėjo kasmetinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, ji buvo surengta virtualiai. Joje kalbėta apie būtinumą užtikrinti skaidrų verslą, taip pat – keisti visuomenės požiūrį į šešėlį. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – pokalbis apie akciją su ekonomikos ir inovacijų viceministre Jekaterina Rojaka.

Atlygis medikams, užsikrėtusiems COVID-19 darbe. Probleminėmis vietomis ir toliau išlieka šio viruso židiniai – gydymo įstaigos, o praėjusios paros duomenys rodo, kad daugiau nei pusė visų paros užsikrėtusiųjų yra Santaros klinikose. Santaros klinikų gydytojų profsąjungos pirmininkas Valdas Pečeliūnas sako, kad statistika, kiek gydytojų užsikrėtė, renkama nėra, tačiau pats žino mažiau 5-10 medikų su šiuo virusu. Apie medikų darbą, užsikrėtimus ir galimą žalos atlyginimą – pokalbyje su Deividu Jursevičiumi.

Politologo L. Kojalos įžvalgos. Pirmadienis – ir dar viena Rytų Europos centro studijų direktoriaus Lino Kojalos politinė apžvalga. Šią savaitę turėtų paiškėti Europos Komisijos rengiamo ekonomikos pagalbos plano gairės, o galbūt ir taisyklės, kaip bus dalinami pinigai. Politologas sako, kad pirmiausiai finansinės pagalbos turėtų sulaukti pietinės valstybės, bet Lietuva tai pat šmėžuoja tarp aukščiau sąraše esančių pretendentų sulaukti paskatos. Linas Kojala aptaria ir prieš pandemiją garsų klausimą – Europos karinio pajėgumo atsiribojimą nuo JAV ir galimą Europos kariuomenės sukūrimą.

Nuo šiandien leista atnaujinti skrydžius į Norvegiją. Šią savaitę lėktuvai iš Lietuvos kils į Oslą bei kitus šios šalies miestus.

Griežtos bešeimininkių kačių priežiūros taisyklės. Kauno valdžia ieško sprendimų, ką daryti su beglobėmis katėmis. Siūlomos naujos taisyklės patinka ne visiems kačių mylėtojams.

Tvenkinys, iškastas per karantiną. Keliamės į Jungtinę Karalystę. Per karantiną galima nuveikti įvairiausių darbų, kuriuos nuolat atidėliojote ar nespėjote. Taip nusprendė padaryti ir du broliai, kurie įgyvendino savo svajonę.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.