Vienkartinė planeta. Atliekų pandemija

Vienkartinė planeta

2020.05.25 16:30

Vienkartinė planeta. Atliekų pandemija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Visame pasaulyje koronaviruso pandemijos paveiktos šalys susiduria su naujais pavojingų atliekų tvarkymo iššūkiais. Skelbta, kad Kinijos Uhano miesto ligoninėse per piką jų srautas išaugo iki 6 kartų.

Italija ėmėsi ypatingų priemonių apsaugoti nuo užkrato atliekų tvarkytojus, o Indijoje prie didmiesčių atsirado nauji nelegalūs sąvartynai, kuriuose buvo kaupiamos panaudotos apsaugos priemonės galimam perpardavimui.

Atliekų tvarkytojai Lietuvoje irgi pastebėjo pasikeitusios srautus. Nors teigiama, kad per du karantino mėnesius medicininių atliekų kiekiai ženkliai nepasikeitė, regionuose padaugėjo buitinių atliekų, o dažnas jau matė miško takuose besimėtančias ir net medžiuose įstrigusias vienkartines kaukes ir pirštines. Kaip tvarkytis, kad neištiktų dar viena – atliekų pandemija? Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.