Žinios. STT: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje klesti korupcija

Patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso užsikrėtusiųjų Lietuvoje skaičius pasiekė 1623.

Neįgalumo išmokoms vien šįmet skiriama beveik 400 mln. eurų, bet tie, kam jų reikia labiausiai, nebūtinai jų sulaukia. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ne vienerius metus konstatuoja, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje klesti korupcija, o naujai paskirtai vadovei suvaldyti situaciją sekasi sunkiai.

Per karantiną, kai šeimos priversto kartu leisti kur kas daugiau laiko namuose, daugėja smurto prieš vaikus atvejų. Tačiau Vaiko teisių tarnyba pranešimų sulaukia kaip paprastai – per karantiną aplinkiniai smurto nemato, o patys vaikai, pasak specialistų, į tarnybas skambinti bijo.

Kelmės policija sulaikė moterį dėl įtariamo kūdikio nužudymo. Į Kelmės ligoninę vakar iš namų atvežtas miręs, nei metukų neturintis mažylis. Ant berniuko kūno buvo matomos kraujosruvos ir nubrozdinimai.

Honkonge policija sekmadienį panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas prieš tūkstančius antivyriausybinių protestuotojų, susirinkusių Kinijai pasiūlius naują saugumo įstatymą, dėl kurio, būgštaujama, ši pusiau autonominė teritorija gali netekti ypatingų savo laisvių.

Trys dešiniųjų Vyriausybės pasaulyje susilaukė kaltinimų dėl dvejopų standartų per pandemiją.

Benjaminas Netanyahu, vadovaujantis jau penktajai Izraelio vyriausybei ir ilgiausiai istorijoje, tapo ir pirmuoju premjeru, kuris eidamas pareigas stojo prieš teismą.

Patvirtinus, kad egzaminai vyks, abiturientai žinių spragas kamšo su korepetitorių pagalba. Moksleiviai sako, kad prasidėjus nuotoliniam mokymui, tinkamai pasiruošti egzaminams sunku.

Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai karantiną išnaudojo naudingam darbui – visą mėnesį valė Platelių ežerą ir į krantą tempė senas sulūžusias valtis. Kad tokio apleisto turto nedaugėtų, parko direkcija pradeda valčių registraciją.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau