Žinios. Pakistane įvykusios lėktuvo katastrofos aukų skaičius yra 97

Patvirtintas naujas mirties nuo COVID-19 atvejis. Mirė rizikos grupei priklausęs telšiškis, gydytas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Kai kurios šalys deda milžiniškas pastangas, kad surastų nulinį pacientą – žmogų, kuris konkrečioje valstybėje ar regione išplatino koronavirusą.

Gydymo įstaigose COVID-19 užsikrėtę asmenys ar nuo šios ligos mirusių artimieji gali kreiptis dėl žalos atlyginimo. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad žala paciento sveikatai atlyginama, jeigu ji padaryta teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir jos buvo galima išvengti. Jeigu būtų kreipiamasi dėl žalos mirus pacientui, pirmiausia būtų nustatoma, ar mirties priežastis buvo būtent koronavirusas.

Leidus veikti socialinių paslaugų įstaigoms, ne visi dienos centrai priima vaikus: mažesniuose trūksta erdvių, sudėtinga organizuoti vaikų atvežimą iš atokių vietovių. O priimantys vaikus dienos centrai keičia planus: dirbs visą vasarą.

PSO naujuoju viruso epicentru pavadino Pietų Ameriką: Brazilija susirgimų skaičiumi aplenkė Rusiją ir dabar nusileidžia tik Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Argentina antrą kartą šiame amžiuje paskelbė apie bankrotą, Meksikoje – naujas mirčių rekordas, o Čilėje – nauji skurdžiausiųjų protestai.

Keturios turtingos Europos Sąjungos narės šiandien pasiūlė savąjį planą ekonomikai gelbėti. Jos atmeta Vokietijos ir Prancūzijos revoliucinį siūlymą dėl bendro skolinimosi.

Pakistane naujausiais duomenimis vakarykštės lėktuvo katastrofos aukų skaičius yra 97.

Europos valstybėms dėl pandemijos uždarius sienas, Italijos ūkiuose trūksta darbininkų derliui nuimti.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas.