Žinios. Gydymo įstaigose COVID-19 užsikrėtę asmenys ar nuo šios ligos mirusių artimieji gali kreiptis dėl žalos atlyginimo

Naujausiais duomenimis per vakar dieną ištyrus daugiau nei 5800 ėminių, nustatyta 12 naujų koronaviruso atvejų. Bendras patvirtintų infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje – 1616.

Gydymo įstaigose COVID-19 užsikrėtę asmenys ar nuo šios ligos mirusių artimieji gali kreiptis dėl žalos atlyginimo. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad žala paciento sveikatai atlyginama, jeigu ji padaryta teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir jos buvo galima išvengti. Jeigu būtų kreipiamasi dėl žalos mirus pacientui, pirmiausia būtų nustatoma, ar mirties priežastis buvo būtent koronavirusas.

Argentiną slegia skolų našta: šalis kreditoriams laiku nesumokėjo palūkanų, kurios siekė 500 mln. dolerių. Tai jau devintas kartas, kai šalis neįvykdo finansinių įsipareigojimų.

Šiauliečiai menininkai Uogintai, Lietuvoje paskelbus karantiną, pradėjo kurti dienoraštį ir kasdien jį skelbti socialiniuose tinkluose. Karantino dienoraštyje per meno kūrinius bandoma perteikti dienos aktualijas, kalbėti apie kūrinių panaudojimo galimybes.

Kupiškio rajone medžiotojų kameros užfiksavo netikėtą viešnią – į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą Rudąją mešką.

NASA patvirtino, kad kitą savaitę iš Jungtinių Valstijų teritorijos į kosmosą pakils du astronautai.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau