Žinios. Iš vergijos Ispanijoje išlaisvinti aštuoni Lietuvos piliečiai – juos išnaudojo du kiti lietuviai

Artėjant Seimo rinkimams Teisingumo ministerija svarsto, kaip atrodys balsavimas, kol siaučia koronavirusas. Teisingumo ministras ragina šalia didžiausių 180 apylinkių įkurti daugiau vietų, kur galima būtų balsuoti.

Iš vergijos Ispanijoje išlaisvinti aštuoni Lietuvos piliečiai, dirbę žemės ūkio bendrovėje. Juos išnaudojo du kiti lietuviai, tarpininkavę įdarbinant žmones – abu sulaikyti, dėl dar dviejų tyrimas tęsiamas.

Klaipėdoje, vienoje granulių gamykloje, katilinėje išsiliejo alyva, įvyko sprogimas, iki 700 laipsnių įkaitusi alyva vis dar aušinama. Pasak ugniagesių, atviro degimo viduje nėra, tik nuo įkaitusios alyvos rūksta dūmai.

Pakistane nukrito keleivinis nacionalinių oro linijų lėktuvas. Pasak šalies civilinės aviacijos tarnybos, lėktuve buvo 107 žmonės.

Abiturientai šiandien baigia mokslo metus. Jų pabaigos simboliu tapęs paskutinis skambutis šiemet kitoks – dėl karantino apribojimų, dalis ugdymo įstaigų šventę rengia nuotoliniu būdu.

Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė, kad atvykėliai iš užsienio turės privalomai keturiolika dienų izoliuotis, o jei nesilaikys nurodymų – laukia tūkstančio svarų bauda.

Koronavirusas ir karantinas smarkiai pakeitė visas gyvenimo sritis, taip pat ir prabangą siūliusius viešbučius. Kol visas pasaulis laukia, kada gyvenimas grįš į normalias vėžes, viešbučiai jau rengiasi tam, kas vadinama nauja norma, nauji įpročiai. Tai vyksta ir Niujorke, ir Vilniuje.

Koronaviruso padėčiai daugelyje Europos šalių ir Jungtinėse Valstijose gerėjant ar stabilizavusis, pandemijos epicentras slenka į Lotynų Ameriką. Brazilijai ir vėl per parą registravus rekordiškai daug mirčių nuo infekcijos, iš viso mirusiųjų šalyje skaičius perkopė 20 tūkstančių.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad koronaviruso infekcija užsikrėtė Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas. Skelbiama, kad jis išskraidintas į Maskvą. Ten paguldytas į ligoninę.

Jungtinės Valstijos paskelbė apie planus trauktis iš Atvirosios oro erdvės sutarties, kurią ratifikavusios 35 šalys – Vakarų valstybės ir Rusija.

Muitininkai sulaikė du kolegas, įtariamus kontrabanda. Vykdydami ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos iš Rusijos Kaliningrado srities, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė du Kauno teritorinės muitinės darbuotojus.

Nuo šių metų į privatų pensijų kaupimą įtrauktiems žmonėms liko kiek daugiau nei mėnuo apsispręsti, ar jie liks II-ojoje pakopoje, ar ne.

Singapūro valdžia COVID-19 plitimą stabdo technologijomis. Parko teritorijoje lakstantis robotas fiksuoja žmonių skaičių ir ragina laikytis saugaus atstumo.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.