Žinios. Granulių gamykloje Klaipėdoje – sprogimas

incidentas kilo biokuro katilinėje

Patvirtintus 11 naujų užsikrėtusiųjų COVID-19, iš viso Lietuvoje dabar registruota 1604 ligos atvejai. Pasveikusių nuo koronaviruso infekcijos šalyje 1111, vis dar sergančių 424. Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 61 žmogus.

Sutrikus technologiniams procesams Klaipėdoje, „Orion Global Pet“ granulių gamykloje įvyko sprogimas. Gaisrą gesina penkios ugniagesių komandos. Žmonės evakuoti. Iš įvykio vietos – reporterė Jovita Gaižauskaitė.

Pakistane nukrito keleivinis nacionalinių oro linijų lėktuvas. „Pakistano tarptautinių avialinijų“ orlaivis „Airbus A320“, kuriame buvo apie 100 žmonių, rėžėsi į gyvenamuosius namus netoli Karačio oro uosto.

Abiturientai šiandien baigia mokslo metus. Jų pabaigos simboliu tapęs paskutinis skambutis šiemet kitoks – dėl karantino apribojimų, dalis ugdymo įstaigų šventę rengia nuotoliniu būdu. Kitos mokyklos šią šventę nukėlė į birželio antrą pusę, prieš brandos egzaminų sesiją.

Nors Latvijoje kovo mėnesį įvestas švelnesnis karantinas nei Lietuvoje; kavinės, restoranai ir parduotuvės nebuvo uždarytos, o kaukes nešioti niekada nebuvo privaloma, Latvijoje nustatytas užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius milijonui gyventojų – mažiausias Baltijos šalyse.

Koronaviruso padėčiai daugelyje Europos šalių ir Jungtinėse Valstijose gerėjant ar stabilizavusis, pandemijos epicentras slenka į Lotynų Ameriką. Brazilijai ir vėl per parą registravus rekordiškai daug mirčių nuo infekcijos, iš viso mirusiųjų šalyje skaičius perkopė 20 tūkstančių.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad koronaviruso infekcija užsikrėtė Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas. Skelbiama, kad jis išskraidintas į Maskvą. Ten paguldytas į ligoninę.

Nuo šių metų į privatų pensijų kaupimą įtrauktiems žmonėms liko kiek daugiau nei mėnuo apsispręsti, ar jie liks II-ojoje pakopoje, ar ne.

Prie Aplinkos ministerijos šį rytą į akciją susirinko maždaug 100 medžiotojų. Įvairių medžioklės klubų ir sąjungų nariai skundžiasi, kad prasidėjus diskusijoms dėl medžioklės, ypač medžioklės su lankais taisyklių, pajautę išaugusį žmonių nusistatymą prieš juos.

Muitininkai sulaikė du kolegas, įtariamus kontrabanda. Vykdydami ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos iš Rusijos Kaliningrado srities, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė du Kauno teritorinės muitinės darbuotojus.

Atidėtas dėl koronaviruso epidemijos, Kinijoje prasidėjo Liaudies Kongreso suvažiavimas. Nors tai tik parodomasis parlamentas, per jį oficialiai priimami svarbūs komunistų partijos sprendimai. Tarp jų laukia ir nacionalinio saugumo įstatymas, kurį Pekinas ketina primesti Honkongui.

Jungtinės Valstijos paskelbė apie planus trauktis iš Atvirosios oro erdvės sutarties, kurią ratifikavusios 35 šalys – Vakarų valstybės ir Rusija.

Singapūro valdžia COVID-19 plitimą stabdo technologijomis. Parko teritorijoje lakstantis robotas fiksuoja žmonių skaičių ir ragina laikytis saugaus atstumo.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau