Kosmoso departamentas. Tyrimai ir išradimai, atsiradę per pandemiją

Kosmoso departamentas

2020.05.22 11:05

Kosmoso departamentas. Tyrimai ir išradimai, atsiradę per pandemiją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tokį karantiną išgyvename pirmą kartą, todėl nebuvo galima numatyti, kaip žmonės reaguos – sako Kembridžo universiteto mokslininkas dr. Valdas Noreika. Jis kartu su keliais tūkstančiais kitų mokslininkų iš beveik 50 valstybių vykdo bendrą tyrimą – aiškinasi, kaip žmonės jaučiasi per pandemiją, ar pasitiki savo vyriausybe bei kitomis institucijomis ir kaip savijauta keičiasi pendemijai vystantis.

Lietuvių suburta įmonė „UVIRESO“ kuria apsauginę veido kaukę su ultravioletinių spindulių filtru. Tikimasi, kad ši technologija beveik šimtu procentų sunaikins koronavirusą – tiek įkvepiant orą, tiek ir iškvepiant. Apie tai pasakoja įmonės generalinis direktorius, idėjos iniciatorius fizikas Jonas Klimantavičius ir projektų vadovas ekonomistas Adomas Klimantas.

Tuo metu JAV bioinžinierius Jimas Collinsas su komanda bando sukurti apsauginę kaukę, kuri akimirksniu parodytų, ar ją užsidėjęs žmogus serga koronavirusu. Kiek ši idėja reali ir plačiai pritaikoma – komentuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Chemijos ir bioinžinerijos katedros docentas dr. Dalius Ratautas. Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.