Labas rytas, Lietuva II d. Populiariausios sąmokslo teorijos: kuo žmones traukia pseudomokslas?

Arijus Katauskas apie verslo reputaciją internete: nereikia kovoti su neigiamais komentarais. II gegužės 22 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalyje – pokalbis, aktualus visiems, valdantiems puslapius socialiniame tinkle „Facebook“. Viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas pasakoja apie verslo reputaciją internete ir kaip pastarąją išlaikyti gerą. Viena tikrai aišku: pasak eksperto, kovoti su neigiamais komentarais nereikia.

Kurjerio mielumui ribų nėra: Velse maistą į namus pristato lama. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Atokiau įsikūrusiems Velso gyventojams sunku pasiekti parduotuves. Lamų fermos darbuotojai sugalvojo, kaip padėti žmonėms. Kartu su lamomis jie pristato maistą. Pirkėjų teigimu, tai ekologiškas ir saugus būdas. Maistą lama pristato kelis kartus per savaitę.

Kai informacijos vakuumą užkemša vaizduotė: kodėl dalis žmonių mano, kad Žemė – plokščia? Kokiais pseudomokslais žmonės tiki šiuo metu? Kokios sąmokslo teorijos yra populiariausios ir plačiausiai paplitusios? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas. Lietuva“ ieškome su mokslo žurnaliste Goda Raibyte. Ji pastebi, kad mūsų šalyje tankiau veši socialinės, taip pat politinės sąmokslo teometrijos. Na o pasaulyje, jokia paslaptis, smarkiai išpopuliarėjusi yra idėja, kad Žemė – plokščia.

Rekomenduoja Edvinas Pukšta: nuo šmaikštaus filmo apie „Euroviziją“ iki kulinarinio siaubo trilerio. Nors karantinas šalyje švelnėja, jo pamiršti dar tikrai nereikėtų. Jo laikytis, t. y. noriai likti namuose, padės filmų rekomendacijos. Kas kitas, jei ne kino kritikas Edvinas Pukšta, sudėlios mums puikų rekomendacinį sąrašą? Jame – nuo šmaikštaus filmo apie „Euroviziją“ iki baskų kulinarinio siaubo trilerio.

Juvelyras sukūrė išskirtinius papuošalus: primins apie žmones suvienijusią pandemiją. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas vaizdo siužetas iš užsienio. Jordanijos juvelyras sukūrė išskirtinius papuošalus. Visi jie primena apie koronaviruso pandemiją. Kūrėjo teigimu, koronavirusas kada nors liks tik prisiminimu. Taip jis ketina priminti apie žmones suvienijusį laikotarpį.

Vienintelis Baltijos šalyse Katinų muziejus švenčia 30-metį: gimtadienyje svečių kol kas nebus. Visame pasaulyje žinomas vienintelis Baltijos šalyse Šiauliuose įkurtas Katinų muziejus švenčia 30-metį. Nors neįprastą muziejų yra pamėgę ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistai, pirmą kartą gimtadienis – be lankytojų. Muziejininkai sako, duris jiems atversiantys tik kitą savaitę. O mes kviečiame po atnaujintą muziejų pasidairyti jau dabar.

Dar vienas dešimtukas: vaikai puikiai susitvarkė su Milėjos Stankevičiūtės namų darbais. Metas patikrinti namų darbus, kuriuos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ vakar uždavė dainininkė Milėja Stankevičiūtė. Konstatuojame: visi vaikai vienareikšmiškai nusipelnė dešimtuko!

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau